| B3stgirl a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri frumoase care sa nu se gaseasca pe toate site-urile, nu vreau link-uri
Cele mai frumoase primesc fundita:*happywinking

Răspuns Câştigător
| Mjdolhfi a răspuns:

Eu nu uit niciodata!Tine minte asta!Niciodata n-am uitat nimic-niciun fapt,niciun nume,niciun chip

E gata jocul, (e gata) ai face bine s-o uiti, nu fi bou! Ca poate pe maine te suna si-ti zice ca vrea sa te vada din nou Nu da, esti constient ca nu poti refuza. Nu nu!"

Tiam auzit vocea dintrun clipit m am ridicat

M ai privit in ochi mi ai zis "Eu sunt ce ai visat.

Ma uit la ea si zic, O DOAMNE!

Visam ca dragostea e simpla si trece. Si nu te lasa rece cand o vezi ca umbla cu zece. Crezi ca nimeni nu'ntelege ? E doar in capul tau.

Visezi sa traiesti un vis, pare usor ireal.Te trezesti, te privesti, esti defapt un cosmar...Iti doresti sa ajungi in Rai, dar te trezesti.Ce`ai trait nu e un vis, e un paradis artificial

Trebuie sa fim tari.sa le spunem pe fata,ca nu avem nevoie de prieteni ce ne *** in viata

Zambeste iar si priveste putin...Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin!:

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Nu exista papagali. doar bufnite cu mult tupeu!

nu stiu ce respecti tu.Eu respect alt nivel.Nu halesc oamenii care isi dau mereu Refresh la caracter

Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte:X t iubesc

Speranta e cea care ne aduce in suflete increderea de a continua. Ea ne "sopteste" in momentele de cumpana ca visele noastre se pot transforma in realitate

Nimic nu se uita ! Totul se simte !

Tii minte ?incercai sa nu clipesti.fara nici`un regret o iubeai si la piept o strangeai,o simteai cum respira,cat de calma era si nu permiteai de nimic sa-i fie teama!

va fi greu s treci peste toate ,s uiti s spui poate dar vei lupta caci ai pentru cine voi fi langa tine

ma suni, si-mi spui ca ma iubesti asa cum sunt. sincer.te-as iubi si eu din cand in cand

Atata timp cat nu ne pasa de voi putetzi zice ce vretzi !peste toate o sa trecem cu capul sus...ne avem una p alta... asta`i mai presus!

Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze:X

Intelege ca nu vreau Doar o relatie de`o vara Fiindca inima mea Nu bate doar cand e frumos afara

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte . Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte !

Ei stiu sa schimbe copacul in trunchi, Ei vor sa auda cum ramuri se frang, Ei cred ca pot sa ma vada-n genunchi Dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang...

Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit!Nu te-am iertat,crede-

Ai 4 iubite , ce chinuit baiat

Cand una-i la scoala cealalta e in pat

Te crezi exemplul de cel mai cool barbat

Răzbunarea cea mai cruntă este când duşmanul tău e silit să recunoască că TU eşti mai bun şi el e mai rău!

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poţi să te prefaci, ai reuşit. .

Te mai aştept o zi sau poate două şi dacă vii mă fac că ploua

Prefă-te că eşti trist şi…. bucură-te de viaţă !

Aş vrea să poţi să te vezi prin ochii mei. Numai aşa ţi-ai da seama ce mult însemni pentru mine !

Voi va laudati ca ati avut patul lui Eu ma laud ca am avut inima lui:X Ca e un golan stiu prea bine Dar stiu ca golanul asta ma iubeste doar pe mine

Ai avut-o de mult dar acum nu o mai ai Ai incercat sa o inlocuiesti. dar nu puteai caci o iubeai:X

"Cand iti va fi mai greu in viata, sa ai incredere in ea... iti da totul daca ii ceri!

Da tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna. Doare mai tare ca orice si nu se opreste de'a dracu Durerea'i facuta sa'ti **** creierii si sa'ti macine capu

Se spune ca sunt vise si K Nu pot fi atinse! Sunt primele ce le vezi cu beqrile stinse! Da` si cand sunt aprinse, cand te trezesti cu ele`n gand si, Apoi le vizualizezi din nou rand pe rand!

Si vocea lui cand iti spune"alo" te lasa fara ton. La ceasu` cand altii dorm tu revii si memorii`s inca vii. Stiu impaca`te cu el pana nu`i prea tarziu

Adrenalina ma reprezinta In viata am o tinta: De a-mi atinge scopul. Rimele doar danseaza Nimicul nu ma tenteaza In viata eu vreau TOTUL

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau...ma doare.stii ca ma doare.cand te uiti spre cer acolo voi fi eu.Aproape de tine mereu.Mai bine mor decat sa stiu ca te voi pierde sh pe tine

Ia-ti cd-urile toate si cuvintele aruncate...cana de cafea cu lapte, daca pleci maine.

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Totul pe pamant este efemer,poate doar visele si credinţa in îngeri sunt pentru totdeauna. este o poveste fara sfârşit.

nu contează cât ai, ci cu cine împarţi".

Cu minunata şi teribila ei nepăsare, pe care noi nu o vom putea învăţa niciodată, natura uită tot, chiar şi pe cei care au avut naivitatea să creadă că, măcar, la mare nu există decât prezent

FEMEIA ADEVĂRATĂ nu este nici-una din curvele care-şi petrec toată ziua aranjându-se pentru a fura laudele inutile de pe chipurile însetate ale bărbaţilor, ci este cea care ştie să stârnească admiraţia acestora

FEMEIA ADEVĂRATĂ îşi foloseşte priceperea pentru a le călăuzi viaţa celor dragi

Iubirea nu este scrisa pe hartie, ca hartia sa nu fie rupta…nici nu e sculptata in piatra, pentru ca piatra sa nu se sparga…dar este inscrisa pe o inima si acolo va ramane pentru totdeauna.

Uneori,un picior in kp spune mai mult decat o mie de cuvinte

Dragostea este limba in care inimile noastre vorbesc una cu cealalta

"Ia ziua de ieri cu tine sa ma simti si maine

"Ai grija de tarfa ta... Ca te doare inima cand t uitzi la poza mea

Si de`o vrei pe ea, sa uiti de inima mea

Nu Stiu Cum Sa Imi Indrept Greselile...Dar Stiu Ca Fara Tine Ma Ratacesc In Idei Si Ma Pierd Printre Vise...

Orice barbat care se respecta,are langa el o bruneta

Are o privire care te topeste!

Obtine tot ce isi doreste daca zambeste.

Inocenta ca un inger blond cu aripi.

Cu o indiferenta care te face sa tipi...

Bruneta , ochi albastrii, sh forme bine conturate . buze mari numai bune sa fie muscate

aM uiTat De tiNe tU sTii PreA biNe ...

Si de`o vrei pe ea, sa uiti de inima mea

Lucrurile nu sunt intotdeauna ce par a fi

Departe de tot ce te seaca,sa schimbi starea Dar nici macar nu stii,daca asta e rezolvarea

Nimeni n-a stiut cand a-nceput Nimeni cand s-a terminat Nimeni nu mi-a spus cand te-a durut Nimeni cand te-ai bucurat.

Ma intreaba zilele daca mai vii Si noptile daca mai stii Ca locul tau e aici,cu mine

Noaptea e cu luna plina fermecata Seara cu tiganii n-o uiti niciodata

Iar incredere in mine sa nu ai nici un pic de acum!

ma trezesc cu tine in gand,vreau in bratele tale sa ma pierd

Nu judecati sa nu fiti judecati N-ati trecut prin ce-am trecut,va intrebati Cercetati ati vrea sa stiti cine rade la urma rade mai bine asa ca nu glumiti

Ei care privesc Nu pot cuprinde-n mintea lor nimic De ce mai stau si ma alint? De ce zambesc si ma prefac ca inteleg cand spui cuvinte dulci?

Despre femeie e mai bine sa nu stii tot, Incearca sa nu-ti faci din asta o obsesie Ca de i-ai stii trecutu' ai cadea-n depresie

Ai vrea sa stau in genunchi in fata ta Sa te stresez cu"te iubesc"ca sa-mi demonstrez dragostea

Urasc sa te vad plangand.Zambetul tau e o minciuna frumoasa

sunt in casa,ai vrea sa imi fi tata,cand plec la scoala ai vrea sa imi fi profesor, cand plec la intalnire ai vrea sa imi fi.PRIETEN.IUBIT,SOT,AMANT,ai vrea sa fi totul pentru ca atunci cand ma vei cunoaste... NU VEI PUTEA TRAI FARA MINE

Azi abia te ridici maine`tzi trece , nu uita unde`s doi puterea creste

Viata ste o curva pentru ca iti ia totul dar este si o femeie demna pentru ca iti lasa amintiri superbe

Nu sunt influențată niciodată de om, poate doar de conjuncturi

Oare au dat spaga ca sa treaca de clasa I? Da,e cat se poate de clar

ai inteles ideea? Ce? Tre sa iti mai explic?:O ce e asa de greu de inteles ? pur si simplu il ador si e toata viata mea:X

Aceeasi scuza pe buze se scurge :Eram beat

Vezi tu timpu' trece.Mi se rupe stii ca mi se rupe INIMA.Sunt inofensiv da' gandu' meu e criminal.Atat de natural denaturez cuvintele in timp real.

Imi place ca stii sa te misti atat de lent.Iti place ca devine atat de evident.Ca desi pari cuminte iti place indecent.Ca Eva Kent, n-ai niciun sentiment

M'am intalnit cu viata si'am intrebat'o:de ce tarfa?

Si inca mai visez Cand fumez si beau si vreau sa ne fie bine Dar simt ca nu te mai pot tine langa mine Si te inteleg sau macar incerc sa ma prefac

Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit

Sa ma urati pentru ce spun Ca nu retrag in veci Nu e rusinos sa nu poti E de c***t sa nu-ncerci!

M-am certat cu timpul prea mult timp M-am luptat cu gandul sa ma schimb Insa lacrima ta este sare peste rana mea

Numai pentru noi doi, Timpul sa se-opreasca intr-o joi Si sa il pacalim, Sa-i dam drumul din nou si sa o ia din loc doar cand o fi sa ne despartim!

Poate ca sunt lacrimi care m-au plouat si s-au uscat Poate ca sunt maini care ma stiau dar m-au uitat Dar eu,eu le-am iertat!

I-organic ce se-ntampla cu unii oameni Au in sange comentariul, critica fara examen Uneori ii apuca o dementa verbala I-o boala ce se cheama SIDA intelectuala

viata are colti, e chiar dintoasa bunavointa falsa e si ea periculoasa

niciodata sa nu incerci sa intelegi ce'i in capul altora!

sunt produsul unei societati plictisite care in fiecare zi inevitabil ma-nghite nu mai cred in picturi toata treaba-i dubioasa dar macar sunt sincer ma prefac ca-mi pasa

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste

Ţi-ar plăcea să te urmez mereu fără să fac vreun zgomot şi să înţeleg totul fără ca tu să spui ceva.

Everybody has something special.U have something special.I'm in love with U

iar asul pe care-l tii in maneca e doar indiferenta ce stapaneste camera cand respiri fum de canepa

n`o sa fiu niciodata ceea ce`ti doresti am prea multe defecte pe care o sa le gasesti n`o sa fiu niciodata un model in viata pentru ca sunt un nimeni dependent de alcool si ceata

Vreau sa ne fie bine,dar simt ca nu te mai pot tine langa mine

Ne avem unul pe celalat,asta conteaza,mai mult decat orice!

Am o tehnika speciala,stiu exact cum sa te bag in boala sa te’nec in parfum si sa ma vezi printre baloane de sapun

Lasa-ma,mai lasa-ma,gandurile mele sunt cocotzate intr-un nor lasa-ma sa zbor ushor

Cu indiferentza ta mai facut mai tare Acuma nu-ti convine incet,incet calc pe urmele tale si abia acum vezi ca indiferentza doare cel mai tare

Si poti sa tipi,ca nu te aud si poti sa plangi,ca nu te vad si poti sa pleci,ca nu te caut

Nu LaSa PeRsOaNa Pe CaRe O IuBeStI PEnTrU PeRsOaNa pE cArE O PlAcI,PEnTRu K PeRsOaNa CaRe Te PlAcE, Te Va lAsA pEnTrU PeRsOaNa Pe CaRe O IubEsTe

"Nu stie nimeni de ce ai rezistat pana azi Stii ca vine o zi cand din nou ai sa cazi Dar ai ca mine Ingerii cu tine

avem puterea de a accepta,ceea ce nu poate fi schimbat!

banu e drog,prostu'i seringa si femeia'i vena!

e o lume senila prea plina de oameni ca tine care ar face orice pentru putere,pai atunci tregeti de fiare

imi arati ca esti vesel,nu vreau sa iti vorbesc,nu te uita spre mine,nu incerca sa vezi prin mine

De placut poti sa placi mai multe fete dar de iubit,poti iubi doar una.

Poate multe te vor,dar nimeni nu te va iubi ca ea

Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna,traieste ca si cand ai muri azi

Nu'ti dori niciodata perfectiunea. Sigur ai defecte dupa care altii sunt innebuniti

Daca as sti ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi să-ti dau mai multe.

Nu stiu ce sunt, nici cine esti , ma bucur ca existi.;x

Ar trebui sa vezi Adevaratele valori Pentru ca nu toate Pizdele sunt comori!;x

We can’t never, ever be two strangers Two souls are taking one road I can’t live my life without my angel In love...like never before

Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi.Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind.Vreau ca duminica dimineata sa ne certam, iar noaptea sa ne impacam, pentru ca altfel nu se poate. Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci. Vreau sa-mi fie dor de mirosul pielii tale. Vreau sa ma necajesti, sa ma tachinezi, sa te joci cu mine, vreau sa fim copii, vreau sa fim adulti. Vreau sa-mi descoperi senzualitatea, salbaticia, vreau sa ne exploram simturile, trupurile, dorintele. Sunt o rasfatata si nu trebuie sa imi lipseasca asta de la tine. Sunt un amalgam de dorinte si cerinte. Vreau mult. Vreau...Tu? Si inca ceva. Cu multi ani in urma, cand eram intrebata ce vreau sa ma fac cand voi fi mare, eu raspundeam: vreau sa fiu regina. Acum sunt mare.Trebuie sa fiu regina.

tre sa fiti cum vreti sa fiti. cititi, iubiti, loviti, cinstiti, nenorociti"

".Aşi da orice să pot da timpul inapoi să mai fumez Doina cu voi Mi-e dor de toate feţele ălea de copii care-au devenit feţe de-adulţi cât ai clipi Toate-mi lipsesc vărs o lacrimă că nu-i uşor

Era mai bine înainte.acum totu`i prea fals

Cik visele se sting,parca le scoti din priza

Cu indiferenţa ta m`ai făcut mai tare... Acum nu`ţi convine, dar încet, încet calc pe urmele tale... Şi abia acum vezi şi tu că indiferenţa doare

Cand imi numar prietenii pe tine te pun de doua ori

La urma urmei , eu nu cer atat de mult...O viata fara griji , ca timpu' este scurt

M-ai facut sa ma schimb , eu te-am facut sa nu ma uiti . M-ai facut sa devin eu , ceea ce n-au reusit multi.

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama Si crezi ca nu mai stii cine sunt Si crezi ca dragostea se destrama Am fost atata timp fara tine Dar vremea trece oricum fara noi .

Acum tot ce spun sa ramana intre noi si peste toate greutatile vom trece amandoi

Este o problema ca un asasin fin Nu-i o dilema suntem pline de venin Stim, fiecare se pare ca are Masti ocazionale , gata de purtare

ar fi o singura poveste pe care as vrea sa o traiesc mult timp doar una,tu...afla care e

Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut

Ascunde-ti vorbele e timpul tau sa asculti Ai vorbit prea mult in anii astia multi

Fii constient daca plec , plec definitv , stii cum sunt , stii ca n`am nevoie d`un motiv solid !

Degeaba te crezi mai speciala,tot de fraiera esti luata

Stiu ca din partea ta femeile pot pleca.Ca au fost multe in patu tau dar nu sh in inima ta

Parfumul meu in bluza ta si stilul meu in viatsa ta . vei cauta privirea mea in fiecare ea din viatsa ta

Adio!Imi cer iertare pentru toate,pentru mandrie,certuri inutile,si pentru dragostea ce poate o ascundeam sub curajoasa mea privire "

Oare dc va prefaceti ca sunteti prietenii mei sh nici macar nu va pasa de viata mea?:l

Iubim fara sa stim ce e iubirea,iar atunci cand stim nu mai reusim sa iubim

Adevaratii prieteni vor ajunge pana la sf lumii pentru a gasi lucrurile de care au nevoie.Prietenii st cu tine sh la bine sh la rau pentru ca au pe cineva in care sa se increada

E usor sa crezi ca e totul asa cum pare.Rafinat, elegant, maestuos.Dar uneori e nevoie doar de o cheie,sa deschiz usa catre partea cea mai salbatica

CEL MAI FRUMOS VIS,ESTE ACELA CARE NU SE INDEPLINESTE NICIODATA

oamenii privesc,se stramba mereu,nu inteleg ce am facut ce vina am eu,e treaba noastra cum vrem sa ne iubim,avem o singura viata o viata traim

Daca as putea citi in priviri , ai uita sa respiri ."

Ce sani tari,ce fund rotund , ce gura Cum spun vagabontii e:" Buna Buna" .Pustoaica asta e criminala mereu bronzata ,ce vine de la mama natura ,

Poate nu am cei mai frumosi ochi.Dar multzi s-au indragostit de ei.Greu i'au castigat si repede i'au pierdut

Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera

Ironic le zambesc. Prea` multa lume acum se baga unde nu trebuie.Prea` multsi acum incearca sa`tsi manance zilele

Inainte sa plec vreau sa stii ceva:arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor,ca n’ai de cine

Imi cautsi privirea in fiecare ea! n`o gasesti[-x!EU sunth eu si ea e ea!

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Vad ca zambesti.cred ca`tzi surade ideea Ai inima inchisa,doar fiindca'i la mine cheia Dak nu`i cea potrivitaNu te ingrijora:* O sa sparg lacatu` si tot o sa ajung la ea:

Ascultati inima si iti va spune:"Iubeste`o pana mori!Ca o fata ca ea nu gasesti de 2 ori

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Mananc big grin nu vb cu gura plinahee hee

| Mjdolhfi a răspuns:

O persoana kre te iubeste nu iti poate promite ca nu o sa te raneasca niciodata pentru ca la un moment dat o sa o faca.Adevarata promisiune este aceea ca timpul petrecut impreuna sa merite suferinta d apoi.Merita:X

Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC

O femeie nu uita niciodata barbatul pe care l-ar fi putut avea, iar un barbat nu uita niciodata femeile pe care nu le-a putut avea

Chiar daca mi-ai frant inima in mii si mii de bucatele,si cea mai mica din ele poate oferii iubire cat sa umple cerul intreg de stele!`

Te vad adormind pe nisipul de frunze, esti ca o muza ce ma prinde in panze. Te pierd si ma pierd cand esti doar al meu, esti ingerul pe care il voi iubi mereu!

Ai intalnit’o din intamplare,nu o cautai p ea,cautai o oarecare,cautai aventurinebunii,nu’ti pasa nici de tine in mare,nu aveai nici o treaba,nu vroiai nici o schimbare

totu`i permis,cand ai un vis un compromis

Zambetul Meu fara Tine e un film prost regizat

Da rime coerente ,te Arde la Sentimente,ti se pare un Miraj.Face Ce face si te scoate DIN Peisaj

Nicio viata n`ar fi de ajuns sa mai repar tot ce tu ai distrus!]"

ai fost ce-ai fost esti cine esti nu uita esti ceea ce gandesti cat traiesti vei fi tot tu acelasi suflet zace in tine indiferent ca vrei ori nu

Daca omul ar fi nemuritor,sufletul lui ar fi pustiit

Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie.

Cel mai bun compliment pe care il poti face prostiei este sa te dai la o parte pentru a fi vazuta de toata lumea.

Mi-am distrus toti dusmanii, facandu-i prietenii mei, prin iertare.

Nu descuraja niciodata pe cineva care progreseaza, indiferent cat de incet o face.

Ceea ce se obtine usor nu are nicio valoare.

Cu totii platim impozite prostiei. Doar ca unii dintre noi devin datori vanduti in acest proces

Prietenia dintre noi sa n`o lasam sa piara, sa fie ca un vis frumos al anilor de scoala

Stelele nu cauta sa fie faimoase, ele doar stralucesc ..."

Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te !

Spui nicio problema cand nimic nu merge, insa n-ai sa schimbi nimic din ce nu se poate sterge."

Stiu că nu iubeşti şi că de fapt n-ai ce-ţi doreşti.Ar fi timpul meu,să faci ce simţi, pe mine n-ai cum să mă minţi.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare de,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare dar nu si de iubirea mea

Logica multor femei, te sufoca prin lipsa ei!

Close your eyes, and you'll see that you're really need !

Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile si cred anumite cuvinte,o fac ori din dragoste ori din indiferenta

Uneori ma port bine,Alteori sunt stupida.Uneori am tupeu Alteori sunt timida.Uneori sunt indiferenta.Alteori sunt geloasa,Uneori caterincoasa,Dar acum sunt serioasa

"Am facut in asa fel incat toata lumea sa creada ce vrea , dar nimeni sa nu stie nimic de mine

Nu stiu ce-ai in cap, probabil am sa ti-l sparg sa aflu

Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv !

Nu-mi cere sa iert,stii ca nu-mi sta in fire.

Ochii tai,parca-mi vorbesc cateodata.Ca doar cand ma privesti parca te ascult.Desi nu spui nimic,Ce daca...ne pierdem dar stii ca e si normal,Sa vezi cum ne intoarcem doar ca sa ne pierdem iar

Imi place cum zambesti

Imi place cum iubesti,perfect!

Imi place cand gresesti

Si daca o sa iti fie greu sa ma iubesti

Te ajut promit!

Si daca unul din noi pleaca

Sa-l tragem de maneca de indata

Ca a doua oara o sa spunem chiar noi "Hai pleaca!"

Dar daca nimeni nu pleaca

Nu ne ramane decat sa zambim ca doi copii

Si cand toata lumea minte,tu spui sincer adevarul

N`ai tupeu sa te ingragostesti de mine

Câtă fericire îmi aduci tu ,iubire

Si chiar si-asa sa simti ca este altceva!

De ce prietenii se transformă în târfe ?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe

Hai sun-o tu, spune.i ca ti-e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

Stii ce-i frumos? - Nici macar nu stiu daca am vorbit serios ;-)

Daca vrei sa fii iubita,fii cu el cat poti de rea,nu zambi atunci cind vine, nu plange cand va pleca]"

mi s`au dat multe fara sa cer e adevarat.da` mi s`au luat mult mai multe fara sa fiu intrebat

Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur

Dar am încredere că într.o zi sigur voi reuşi, să fiu acolo undeva, şi tu să nu mă poţi găsi.

Fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

"Si daca dragoste nu e...parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine..."

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu![;

Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa...

Cine ma-nveseleste,cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele,bineinteles ca tu,Ma-ntrebi daca-am innebunit,Bineinteles ca nu

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

plecată. nu știu când mă întorc / * Aveam clipe ce nu vroiam să se termine, acum stau și mă gandesc ce n`a mers bine ? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!

Un suflet cald sa ma-nteleaga.L-am cautat o viata-ntreaga

mi-ai scoate ochii doar ca sa vezi lumea cu alti ochi?! Prin ochi albastri,imaturi.

Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi...

Nu mai face pe nebunul . Tot la mine iti e gandul

E felul tău de a fi, să mă faci să te iert mereu

Regretam profund 7 secunde...ca-i dam inaine si nu stim pe unde,7 zile de 7 ori,cu 7 pacate pe 7 caraci

Ce caine ai fost,ce javra ai ajuns! >>.

Undeva in coltul meu! Ce viata cruda, ce destin amar… Ai o guma? Pf, trebuia sa ma astept… Stii ce-i ciudat la statusul asta? N-are nici o logica, e total aiurea! Dar cu toate astea tu il citesti ca prostu/proasta!

Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.

Lasa ca daca vreau sa vb. te caut eu!

Daca prostia ar fii amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x

" ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ "

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! []

maine de as pierde tot ,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc te iubesc:X

Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu

Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu-ti poti realiza visurile

daca iti zambesc asta nu inseamna ca iti sunt sh prietena!

Azi mi-am dat seama ca putini dintre cunoscuti imi sunt prieteni cu adevarat...ii pot numara pe degetele de la o mana si ink mi-ar mai ramane loc.

Ca ai probleme mai ales - ia zi "Mai da'le'n mortii lor"."

Noi nu tinem cont de ce crezi tu sau ce'i in capul tau.Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata ta merge'n suturi Ai cazut - te'ai ridicat - inveti noi moduri sa te scuturi.>:

"Si cand ne`o fi mai rau! sa ne mearga asa de bine

Am nevoie de cineva ca sa ma inteleaga atunci cand nici macar eu nu ma inteleg

N-am nimic in comun cu "sfanta".Nu ma face sa iti spun " te iubesc".Urasc cuvantu'

Nu vreau sa ma scimbi,sa ma-ntelegi.Am nevoie doar de tine,de lovele si de zile

Banii nu ma fac sa te tin pentru mine.Si cand ne-o fi mai rau.Sa ne mearga si mai bine

Şi doar când o vei simţi, Vei ştii ce-i fericirea... Când speri, nu mai este greu Să spui: "Ăsta-i drumul meu!"."

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Daca m-auzi retine, prietene . Oricine poate sustine, crede-ne . Femeia ta te-a transformat in caine ! Si ce rau ne pare...

Cand o sa-aveti voi scoala vietii o sa fie prea tarziu.Renasc din cenusa si te bag in sicriu .

Vreau sa te sun atunci cand mi`e foarte dor de tine

Atunci cand sunt trista si singura

Atunci cand vreau sa`mi fie mai bine

Atunci cand mi`e dor

Vreau sa te sun.

Ai grija ce`ti doresti ca s`ar putea sa se intample. 

Rupi o poza cu mine.in care ironic zambesc...nicio lege nu poate sa ma lege.ca inca te iubesc.;

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu:X

Noi traim abia atunci cand murim

Parca ai vrea o naivitate noua.

De altundeva,neatinsa si calma

Esti altfel azi.

Desi ma port la fel in cuvinte si gesturi

Imi calci patima cu ochii...zambind

Esti altfel azi

o singura privire ,conteaza mai mult decat toate cuvintele din lume

Daca ne ranesti,nu sangeram?

Daca ne gadili,nu radem?

Daca ne otravesti,nu murim?

Iar daca ne inseli,nu ne vom razbuna?

Sunt momente în viaţă când ţi-e atât de dor de cineva, încât îţi vine să-l scoţi din visele tale şi să-l îmbrăţişezi cu adevărat!

Vorbim la telefon si iti spun ca-mi este bine.te mint!Bine imi e doar langa tine!

Te sun de atatea zile,

Nu vrei sa imi raspunzi

Poate poate

Vorbele mele toate

Le-ai pus mereu la spate

N-ai vrut sa le asculti.

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

Ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne, /Si orice semn se vindeca dupa o vreme.

vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci,de ce zici,de ce vrei,ma.ntelegi sau macar inceri sa.ntelegi ca mi se rupe de ce spui,ce faci,in orice fel,spune.mi daca ma.ntelegi sa ti.o spun altfel

Zi-mi cand ajungi ca sa stiu cand plec

Tu care ma iubesti doar prin cuvinte,eu care ti-am dat inima

Imi amintesc prima seara Cand m-ai sarutat Si mai rugat, sa am incerdere ca vei fi Singurul baiat ce il pot iubii

mi-as dori sa te transformi in sticla sa-i trag una in cap sa vad daca-ti cade fundu'.

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si tOate fara nici un motiv ! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste , Unde trebuia sa ofer indiferentSa ! ."

Cate s'au spus,cate s'au dus,nu ne mai doare... Orice zi in plus suntem mai sus,restul doar vorbe goale...

Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde ...:

Gandeste-te acum daca nu te-ai gandit ...Pentru ce ai trait? ...Si inca ceva: Esti fericit?

Tot ce se naste,moare ink d la inceput

Nuu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tne. K fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita

Zi-mi de câţi ani ai nevoie să ştii Exact ce vrei în viaţă să fi? După 10 ani o să fi la fel? Mai jos sau în al 9-lea cer?"

Nu ma-ntrerupe ca mi se rupe jointu` de tine Cu berea-n bot si baietii la bloc fac scandal si mie bine

Nu stii,te-nvatam. Nu vrei, te obligam.:X

Ea mai crede si acum in iubiri ce nu dor.dar stie ca-n zori toate visele mor

Zece poze am cu tine,sh la toate le dau foc

Oamenii sunt ca vinurile. Cu timpul, fie devin din ce in ce mai buni, fie se transforma in otet

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Priveste bine pe langa tine Ca ai putea sa intelegi ceva Ai grija ce faci, cu cine te bagi Si vezi cum poti sa fii peste toti."

and toti ai mei iti arata ****,sa stii ca gestu` conteaza .

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita !"

Vine o zi cand iti dai seama ca tot ce conteaza e ca EL s`a trezit langa tine ... Nu conteaza ca v-ati certat toata noaptea! :X"

Sentimentele nu pot fi puse pe balanta

Nu ne poate desparti nicio distanta

Suntem suflete pereche mereu in zbor

Am nevoie de tine ingerul meu pazitor

Am stiut ca tu vei tine cheia sufletului meu. Indiferent ca mi`e bine sau ca mi`e greu ... Sa fim impreuna mereu. Doar noi doi . tu si eu

Fericirea nu se cumpara in rate

Fa-mi din stele flori, Scoate-ma din minti Da-mi nopti de vara fierbinti ;x Si jura-mi orice, Vreau sa ma alinti Da-mi nopti de vara fierbinti

Degeaba numeri zilele,ca n-o sa.ti speli paktele,ai grija unde calci sa nu.ti calci visele

As prefera sa stau deasupra ta sa arunc cu pamant

Dak tot te schimbi,schimba.te cum erai la inceput

Zilele bune se cunosc de dimineata, adorm zambind si ma trezesc cu zambetul pe fata

„TACI" e un cuvant potrivit pentru tine.Pai de cand vb u cu MINE?Inchideti gura.Stapaneste.ti ura.Sh folosesteti gura doar atunci cand sugi ****

Tu nu ai nici'o vina,eu sunt cea care nu stie ce vrea...

10 poze am cu tine si la toate le dau foc, poate o sa ma simt mai bine si am sa te uit de tot.

"O femeie poate sa ierte orice,inafara de faptul sa nu-ti pese de ea

Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama! Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind..."

Ma uit in urma ta Si inca vad privirea ta In ochii tai vad '' te iubesc'' si chiar imi dai de inteles :X ca ma iubesti cum te iubesc si eu

Aş vrea să fiu cum o să fiu aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu Lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele

Prietenii vechi sa nu-i dai niciodata pe prieteni noi!

Stii bine ca nu tine la tine dar iti place asa

Hotul neprins e negustor cinstit

Dac-as putea i-as da parte din mine, Vreau s-o vad zambind, urland de fericire!]"

Iubesc oamenii incepand cu mine

niciodata nu cauta pe cineva perfect pentru ca risti sa mori fara sa iubesti,iubeste pe cineva care nu e ideal,fa-l ideal cu iubirea ta

te prefeci cand treci pe langa mine ca ma inghiti.Tarfo sti ca minti?esti sexi?nu te teme.esti cea mai misto foca intre balene!

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat.sh m.a rprijinit cand altii pe la spate m-au mancat .Ea ma ajutat sa devin ceea ce acum sunt,Pentru mine-i un inger pe pamant

uneori stau si ma gandesc.Doamne cum sa fac sa'i multumesc?sa'i multumesc pentru tot ce pentru mine a facut mi'a dar curaj sa devin ce acum sunt!"

"Sa poti sa crezi daca altii te inseala,sa poti sa te ridici cand altii te doboara,sa poti pastra ce altii vor sa alunge,sa razi chiar daca sufletul plange,si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge

"A perfect sister I am not, but thankful for the one I've got."

These smiling eyes are just a mirror for the sun

"Poti sa te pui in genunchi chiar acum, chiar daca vrei sa te scoti, nu ai cum!

mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos,nu se putea. mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea."

Chiar de plec, o sa las un pic din mine Langa tine, si la rau poate iti va fi mai bine

Ce Crezi Tu,Conteaza Mai Putin Pentru Mine,Oricum Fac Tot Ce Imi Vine,Nu Urmaresc Chiar Sa Va Displac,Dar REFUZ Mereu Sa Va Fac Pe PLAC

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii,Insa indiferentza mea ti-o daruiesc cu multa dragoste

O sa am mereu acel ceva .Pe care tu ti`l doresti,da` nu`l poti avea !

Nu prea ai de ce sa te temi cand nu.ti pasa daca traiesti sau mori

Iubirea, las-o libera,daca e a ta, sta langa tine; daca a plecat ,inseamna ca nu a fost niciodata a ta.

De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate.Ca visele devin realitate Cand visele devin realitate O sa vezi cu ochii tai daca se poate.

Imi bag ****`n lume si v`o fac cadou! [ Credeam in oameni,mortii lor de lighioane! Nu simt nimic,ca am fost tras in piept de prea multe persoane!

Intr`o zi usa ce m`a lovit va cersi sa-i mai calc pragul

Nu incerca sa ma intelegi . IUBESTE-MA doar !

Daca nu te iau cu mine inseamna ca n-am nevoie de tine.Daca nu te sun,insemna ca am ceva ce nu vreau sa-ti spun si daca nu te caut.Insemna ca m-ai pierdut de mult

Sh'cum se schimba unii in curve,nc nu'ti vn sa crezi

cand te uitzi la mine,ce vezi? Sansa pe care ai avut-o sau pesoana pe care ai pierdut-o?"

Singura cale de a descoperi limitele posibilului este de a le depasi pana la imposibil

E timpul` sa facem lucruri`cum le fac ` baietzii`. ~ " amageste`i sh paraseste`i

Normal ca lumea nu te suporta cand spui lucrurilor pe nume. Ei nu vor sa stie adevarul, ei vor sa minti.Adevarul e prea scump, insa tu mereu o sa ti-l permiti, ca asta nu se cumpara cu bani, se ia pe baza de caracter, de aceasta ei nu si'l pot permite.

Te'ai schimbat si tu.S'a schimbat si ea.Amintirea e la fel ca o gura de cafea : aromata, senzuala,dar amara :-

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva,ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Oamenii toti ma'ntelegeau,tu nu m'ai inteles

Nu exista dragoste doar senzatie de atasare

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o,dar stai departe!

Vantul va sufla in fata ta asa cum anii trec pe langa tine

Am trăit un vis plin de culori Un vis trăit lângă tine

Ai avut-o de mult dar acum nu o mai ai.Ai incercat sa o inlocuiesti dar nu puteai,caci o iubeai .

Uite,hai sa gandim altfel,hai sa facem altfel,hai sa traim viata in afara regulilor,hai sa facem si ceva , despre care s-ar spune ca nu e ok!"

Sa poti sa crezi.Cand unii te insala.Sa te ridici.Cand altii te doboara.Sa poti pastra.Cand altii vor sa te alunge.Sa razi chiar daca sufletul iti plange

| Andreea_6384 a răspuns:

Stiu că nu iubeşti şi că de fapt n-ai ce-ţi doreşti.Ar fi timpul meu, să faci ce simţi, pe mine n-ai cum să mă minţi.

Hai sun-o tu, spune. i ca ti-e gol sufletu. ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu!

De ce prietenii se transformă în târfe?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe

Fundaabatting eyelashes?

| Andreea_6384 a răspuns:

•Las-o să cadă, să se rănească, să plângă, să simtă că trăieşte, căci ştii mai bine ca toţi, ea într-un sfârşit mereu zâmbeşte•!:winkingoh go on.

Stiu că nu iubeşti şi că de fapt n-ai ce-ţi doreşti.Ar fi timpul meu, să faci ce simţi, pe mine n-ai cum să mă minţi.

Hai sun-o tu, spune. i ca ti-e gol sufletu. ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu!

De ce prietenii se transformă în târfe?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe

Fundaabatting eyelashes?