| byancacool a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa stiu cum imi pot face genele mai lungi.
Nu vreau raspunsuri gen foloseste mascara sau alte cosmetice!
Am auzit ca uleiul de ricin este bun si pentru cresterea parului, dar si a genelor. Dar problema este ca eu nu stiu sa il folosesc.
Aaa si am uitat vroiam sa va intreb chiar este bun uleiul de ricin? Merita sa il cumpar?
Dau fundita la cel mai folositor raspuns!big grinkiss

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Da. Merita. Eu mi.am luat de la farmacie o sticlutsa mica.
Cum il folosesti?
Iei un betisor de ureche, si inmoi o parte in uleiul de ricin. Apoi dai pe gene, ca si cum te-ai da cu rimel. Nu trebuie neaparat sa tii ochii inchisi. Nu iti intra in ochi. Merge si pentru sprancene, si pentru unghii. Mie mi.au crescut foarte repede. Intr. o luna le aveam dublelaughing.
Chiar functioneaza!
Daca ti. a fost de folos raspunsul meu, poti sa imi dai funda:d
Nu ma supar laughing)

3 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Da uleiul de ricin este solutia. Eu am urmat un tratament pentru gene si sprancene cu ulei de ricin care chiar a dat rezultate. Aceste se gaseste in farmacii iar o sticluta nu este mai mult de 5 lei deci eu consider ca merita sa incerci. Uleiul de ricin se aplica seara inainte de culcare pe gene ( sau daca vrei si pe sprancene) cu o pensula de la un rimel mai vechi pe care trebuie sa o cureti bine petru a numai ramane urme de rimel. E destul de usor de aplicat... daca ai nelamuririimi poti trimite un mesaj.

| byancacool explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri v-as da funda la toate, dar nu pot decat la una sorry. Dar oricum va mulumesc pentru sfatkiss

| vvvvvvvvvvvgffffffffffffffffffgvbgf a răspuns:

Uleiul de ricin este bun, dar genele cresc forte greu in general, oricum foloseste'l!happy
il poti aplica cu ajutoru unui dics demachant sau char cu vata!

Sper ca ti'am fost de folosssss`!love struck

Funditzsaa?batting eyelashespuppy dog eyes