| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Atunci ma epilez pe picioare (sau în alta parte a corpului) îmi apar niște pete roșii/coșuri. De exemplu pe picioare am multe pete de genu, mici, roși și nu știu cum sa fac ca să scap de ele. Puteți sa ma ajutați?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai epila.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Apar in urma epilarii. Incarca sa aplici apa mai rece pe partile epilate, sa eviti apa fierbinte si cremele pe care le folosesti de obicei, in prima zi. Poti sa folosesti un gel dupa epilare, pentru calmare.

| zurick a răspuns:

Folosește înainte de epilare un scrub, după un gel de calmare.