| Biianca81215 a întrebat:

Azi cand am venit acasa sora mea era suparata pe canapea si mama era in bucatarie si statea cat pe ci sa planga am intrebat ce s-a intamplat nu au vrut sa-mi zica dar mama mi-a zis ca a gasit o lumanare sub patul in care dorm eu si mama mea cand a facut curatenie iar acea lumanare era intepata in trei locuri si intr-o parte era rupta. Familia mea este formata din sora mea mama tata care este plecat si eu.De aceea cred ca cineva vrea sa ne faca rau.Am fost la vecina mea care este o femeie foarte credincioasa si i-am aratat lumanarea iar ea ne-a zis ca este o lumanare facuta in casa deoarece avea o culoare bizara si era in forma de 8. A zis ca cineva vrea sa ne faca rau.Niciodata nu am crezut in aceste chestii dar acum e ceva serios de ceva vreme imi este frica sa dorm in camera in care dorm de multa vreme (cu mama mea) amandoua avem cosmaruri.Eu aud pasi si niste sticle care se ciocnesc iar mama mea aude o bufnita care canta
Voi ce parere aveti? Ce ar putea insemna asta?
Rog seriozitate!
Ps:Lumanarea am aruncat-o la gunoiul de pe alta strada.
Scz de categorie

Răspuns Câştigător
| Iuliana_5129 a răspuns:

Ar fi bine daca ai citi Acastistul Sf. Ciprian si Iustina. Acest acatist apara de aceste chestii...Trebuie sa ai si apa sfintita de la mai multe manastiri si stropeshte in fiecare diminiata. Ar fi bine sa nu fi pus mina pe luminarea aia. Cauta mai multe rugaciuni despre asa ceva! Oriunde vei porni in casa in curte fa semnul Crucii si atunci orice vraja din locul in care ai facut semnul crucii nu are efect. De citeori vei gasi lucruri stranii in casa sau in ograda ardele pe foc iar cenu stiua arunc-o cit mai departe de casa... Sper sa-ti fie de ajutor aceste sfaturi!

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Ai incredere in Dumnezeu, daca faci asta totul va fi bine!

| zăGhost a răspuns:

Uite... exagerezi, chiar dacă cineva ar vrea să vă facă rău, acea persoană NU ar avea cum să pună o lumânare sub patul vostru! un om normal nu e capabil de aşa ceva. O lumânare nu se materializează pur şi simplu într-o cameră, doar dacă persoana respectivă nu are cheia apartamentului vostru.
Dacă vă e frică, de ce nu încercaţi să vă rugaţi? dacă veţi fi convinse că acea rugăciune o să funcţioneze, eu cred că o să vă dispară frica şi împreună cu ea şi acele zgomote. Trebuie doar să aveţi încredere.

| Cherry a răspuns:

Of iubita mea te inteleg,dormi te rog cu o iconita sub perna,poarta cate o cruciulita, fa rugaciunea de seara, spodeste-te si totul va fi bine.

| BurnInHellSucker a răspuns:

Al naibii mos craciun cine a venit ma la tine sa iti puna lumanarea?
daca tu nu crezi in asta nu va avea absolut nici un efect asupra voastra chiar daca cel care a pus-o crede.
pentru sufletul vostru sa dormiti linistite da cu niste apa sfintita prin casa si chestii din astea de dumnezei. Bine nu le am cu dumnezeii dar gasesti tu un popa care sa iti spuna ce sa faci, dar tine minte ca le faci doar ca sa stai linistita nu ca ar avea efect asupra "blestemului".

| Ioana27 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am patit numa ca eu eram cu un film de groaza si o prietena care se credea mare si tare... O luna nu am putut deschide dulapul din camera parintilor mei sau o saptamana sa stau in camera mea ( o data am inceput sa plang )... Daca va ajuta cumva chemati un preot sa sfinteasca camera ( totul e psihologic si cosmarurile ). Si u si mama ta va veti simti protejate si cosmarurile vor disparea.