| Lou222 a întrebat:

Azi dau test la geografie si cred ca ne va da asemanari si deosebiri dintre arabia saudita si japonia. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Asemanari:
Si in Arabia Saudita si in Japonia se gasesc deserturi aride, munti inalti, paduri de bambusi, ambele tari sunt inconjurate de ocean, in ambele tari se gasesc ursi panda si camile, clima este favorabila, ambele tari sunt dezvoltate din punct de vedere economic.

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Te poti referi la clima, vegetatie, relief, hidrografie etc. Cauti pentru fiecare tara in parte despre elementele de mai sus si faci comparatiile pe baza a ceea ce observi. Nu e nimic dificil.