| AllleAlllexandra a întrebat:

buna tuturor :* ~!
In primele zile de liceu un coleg tot se uita la mine si am avut cateva contacte vizuale si dupa ce ma uitam in ochii lui pentru 2-3 secunde si el la fel eu rapid imi intorceam capul si incepeam sa zambesc si el la fel. Nu prea am vorbit asa cu el pentru ca nu am subiecte chiar asa de comune mai ales ca nu il cunosc aproape deloc.ii stiu doar numele si cateva lucruri generale despre el.Cu celelalte fete din clasa se intelege foarte bine si intra in vorba cu ele dar cu mine nu...am observat ca incearca sa ma evite si in pauze ..nu se prea uita la mine pentru ca eu ma uit la el ca sa vad ce reactii are dar nu prea ma baga in seama desi am observat ca atunci cand nu ma uit la el el se uita la mine dar in asa fel incat sa nu observ eu. Prietenelor mele din clasa nu le-am zis nimic si nici nu vreau sa le zic pentru ca am citit multe lucruri aici pe TPU si e mai bine asa sa ramana in secret(ar zice ca nici nu se uita la mine sau alte lucruri) ..sunt atrasa de el si imi place de el dar nu stiu ce sa zic daca si el ma place sau nu. poate sa fie chiar atat de rusinos fata de mine doar din cauza ca ma place? De multe ori se uita la mine cand colegii sunt ocupati cu alte lucruri si eu ma uit la el si ii zambesc dupa care imi intorc privirea..imi este rusine de el putin...mereu o tachineza pe prietena mea cea mai buna care imi este si colega de clasa si de banca si mereu cand vorbim mai serios el vine si se baga mai ales ca se leaga de prietena mea si o tachineaza in fiecare zi. oare vrea sa ma faca geloasa sau sa imi vada reactiile? Voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| MrsVamp a răspuns:

Da! eu as spune ca ai perfecta dreptate! happy

| AllleAlllexandra explică (pentru MrsVamp):

Deci el ma place si la fazele ce le face cu prietena mea cea mai buna e pentru ca sa ma faca geloasa?

| MrsVamp a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

Da! e tpipic

| Fr3nd a răspuns:

El te place, vrea sa fie cu tine dar este prea timid sa iti vorbeasca tie.

| AllleAlllexandra explică (pentru Fr3nd):

Sper sa isi faca curaj si sa vorbeasca cu mine pentru ca eu nu sunt in stare sa vorbesc cu el... daca isi face curaj si imi zice ca ma place atunci va fi bine daca nu ..asta e. eu nu pot sa fac primul pas pentru ca nu am curaj desi recunosc ca mi-ar placea sa fiu impreuna cu el pentru ca e foarte de treaba si e foarte dragut.