| Anutzika a întrebat:

caree sunt dezavantajele si avantajele folosiri limbii materne in scoala

1 răspuns:
| OoKidaLoveoO a răspuns:

Pai uite eu nu is pe materna dar am prieteni deci uite:
Toate limbile se fac in limba asta pe care o alegi ca exemplu Germana
Faci mate in Germana Desen in Germana chiar si Religie in Germana si singura ora care nu o faci in Germana care cred ca deja o stii este Romana acum asta a fost un exemplu de limba si apropo nu stiu cum functioneaza scoala ta aaa si bacul il dai in limba Germana(exemplu de limba)si iti primesti diploma cred ca tot asa ca ai facut intr-o clasa de Germana sau de Franceza etc....si cred ca ai mai multe sanse sa mergi in tara cu limba pe care tiai aleso la scoala.