| 358ili a întrebat:

Ce mai faceti? Bine sanatosi? Mama, tata? Bine hai ca am si eu o intrebare.De cand eram mica am un vis.As dori sa fiu actrita.Eu in prezent fac viola si,, sunt pasionata de muzica". Asta le spun eu parintilor mei ca sunt pasionata de muzica.E adevarat iubesc muzica dar sunt pasionata de actorie. Eu nu sunt un om bogat ci un om simplu.Nu mi-as permite nu stiu ce cursuri.As vrea sa practic actoria mai ales ca imi place sa scriu.Nu va ganditi ca e ceva superficial ce scriu dar imi doresc....In orice caz as vrea totusi sa incep in Romania si apoi sa merg mai departe nu vreau sa fac totul fortat ca doar stiti proverbulbig grinaca vrei sa zbori ca un fluture nu te zbate ca un cocos...
Nu stiu cum as putea sa le zic parintilor mei,mi-e teama sa nu zica ca e superficial sau sa inceapa tata cu discursul lui invata limbi straine si apoi gandeste-te ce faci, este alegerea ta...
Da e adevarat ca vreau sa invat engleza si o limba asiatica poate coreeana sau japoneza sau ceva mai oriental araba.Sunt ceva cursuri online un fel de tutoriale care iti arata cum sa joci diferite ipostaze si de astea.Va rog ajutati-ma. Funda

3 răspunsuri:
| 358ili explică:

In loc de emoticonul ala vroiam sa fie,, D" dar s-a facut zambarici

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu renunta la vis, chiar daca te astepti la ceva,, discursuri,, din partea tatalui.Nu lasa instruirea scolara la o parte, mergi in paralel.Atunci nu vei intampina nici opozitii din partea parintilor.Incearca sa te inscrii in competitii, pentru a te face remarcata si orienteaza-ti pregatirea in directia dorita.Bafta.

| Kiddu98 a răspuns:

Nu renunta la visul tau, spune-le parintilor despre el si cine sti poate chiar te vor sustine in ceea ce vrei sa urmezi! FUNDA?