| anonim_4396 a întrebat:

ce mai faceti? Nu am mai intrat de mult timp pe site dar,vreau sa va intreb ceva, iar cine imi v-a raspunde cel mai urgent si corect sau cate de cat explicativ dau Funda+Vot!
Deci eu am 14 ani si imi place de un baiat care are 15 ani, suntem in aceiasi scoala si de cate ori trec eu pe laga el incepe sa se aranjeze si se uita atractiv la mine dar problema este ca nu comunicam deloc, deci asta ce inseamna? Ma place sau nu? Cum sa aflu?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Deschide diverse conversatii cu el, fii prietenoasa, si in functie de cum se poarta cu tine iti vei da seama. Trebuie doar sa incerci sa il bagi in seama si sa te gandesti la ceva subiecte de vorba
p.s: fa orice e posibil sa nu stresezi si sa-l lasi si pe el sa te caute, dar nu exagera, poate e mai timid si va crede ca-l eviti, gaseste o balanta.

| Giurgi_Diana_2000 a răspuns (pentru Kira5854):

Mersi mult mi-au fost de folos!! :* pup

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din comportamentul lui reiese ca te-a remercat si incearca sa-ti dea de inteles ca nu-i esti indiferanta. Daca ai un pic de tupeu ai putea incerca sa fii mai ""explicita"" in comportamentul tau pentru a-l face sa inteleaga sentimentele tale. Sau sa incerci sa-l contactezi printr-un prieten comun si sa-i transmiti un biletel cu 4 cuvinte ""vrei sa facem cunostinta"".

| T0T a răspuns:

Nu ai de unde sa stii. Mai bine ti-ai face curaj si ai vorbi cu el. Daca nu poti pur si simplu ncearca pe facebook. Dupa iesiti undeva sa va obisnuiti unul cu altul, sa va cunoasteti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil.Întreabă-l, nu pierzi nimic.