| jeleu_6049 a întrebat:

Bunaaa am si eu tot o problema sentimentala sunt cu un baiat de vreo 2 saptamani aproape am ajuns sa fim impreuna datorita "certurilor" pe care le aveam zi de zi din clasa a 9-a acum in clasa a 10-a tot asa ne "certam" in fiecare zi si intr-o zi a flu de la un coleg de clasa ca a zis el de mine cand am intrat in clasa ceva de genul:"ia uite ce buna s-a facut si asta fata de anul trecut". si intr-un fel imi crestea inima:X si pana la urma am vb cu el i-am spus ce simt si el nu zicea nimic se inrosea la fata si nu se uita in ochii mei mi-a spus doar ca se mai gandeste si l-am lasat sa se gandeasca cand intr-o zi mi-a zis ca vrea sa fie cu mine ca ma place si am hotarat sa nu spunem nimanui din clasa pentru ca sunt unii cam idioti care ar face misto stiu doar cativa despre noi dar de cand suntem impreuna nu ne-am gasit deloc spune ca nu stie cand ca are treaba acasa ca o sa iesim odata la un suc la scoala ma mai baga in seama din cand in cand dar azi a stat mai mult in banca si nici macar nu ma bagat in seama cu un buna cand ii trmiti sms nu-mi raspunde nu stiu ce sa mai cred o vrea sa se desparta cu mine si nu stie cum? dar azi in ore se uita la mine mi-a zambit nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred va rog sa-mi raspundeti urgent inseamna foarte mult pentru minesad

3 răspunsuri:
| Bellynda a răspuns:

Stie ca il placi poate si se joaca cu tine,sa faca pe interesantul, eu zic sa n l mai bagi in seama, doar cand vine el la tine dicuti cu el...asa sunt toti nu trebuie sa le dai atentie. daca chiar te place si vrea ceva cu tine te cauta,te suna,iesit impreuna, dar daca tot timpul isi cauta motive inseamna ca nu vrea ceva serios doar asa sa i treaca timpul, parerea mea

| MrBa90 a răspuns:

laughing e un tantalau.
Nu tu trebuie sa faci primul pas... el trebuie.

| Bobo_9532 a răspuns:

Poi daca crezi ca lui nu-i mai place de tine intreaba-l pur si simplu daca ii mai place de tine sau dc nu iesiti impreuna! ca doar nu tie rusine! fi curajoasa ca nu patesti nimic! happy