| Bєshka a întrebat:

Ce pot face sa nu mai fiu asa de lenesa? Mama trebuie sa-mi spune app o saptamana sa fac curat in camera sa-mi pun hainele in dulap si altele.M-am saturat deja sa ma tot bata mama la cap si de lenea asta. Ceva sfaturi? Funda daca merge!

Răspuns Câştigător
| irina41099 a răspuns:

Sti, lenea e o boala foarte grava si eu sufar dar nu un caz grav.Ce trebuie sa faci este sa te motivez, de ex : Daca imi fac curat in camera, mama o sa-mi dea niste bani. sau ceva de genu.
Sper ca te-am ajutat si insanatosire grabnica laughing

1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Lenea e o "boala" grava, tot ce ai de facut e sa "treci" peste lene si sa te apuci din propria initiativa sa faci ceea ce trebuie sa faci!