| DarySiNimicMaiMult a întrebat:

Buna,TPU! Ce sa fac daca ma enerveaza un prieten.El mereu vine la mine,o prietena dea noastra vrea sa stea mai mult cu mine, dar el apare mereu langa noi.Am vorbit cu el,si i-am spus ca ar trebui sa stea cu prietenii lui,iar el s-a suparat si a zis ca parca eram prieteni, ca eu si cu acea fata ii suntem cele mai bune prietene.Pe mine ma supara ca daca stau cu el (dar stau si cu acea fata) toti incep sa spuna tampeni ca cica suntem iubiti,dar eu nu vreau sa am iubit,si colegii imi spun ca el ma place,bla,bla,bla...Ce sa fac ca sa mai stea si el cu alti prieteni? Eu vreau sa stau cu el, dar unii spun tampenii.Credeti ca el ma place,sau doar suntem prieteni? Prietena noastra sta mereu cu noi,adica stam toti 3, si tot aia spun ca sunt cu el,dar nu suntem impreuna, pentru ca nu il plac.Prietena mea imi spune sa nu pun la suflet,ca ceilalti sunt niste nesimtiti,dar nu pot sa nu ma supar, dar nu vreau sa renunt la el pentru ca ne cunoastem toti 3 de 7 ani...Ce sa fac?
P.S. Scuze pentru greselile de scriere si daca am scris prea mult.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tu asculti de gura lumii?
Este simplu... stai cu cine iti place. Nu vrei sa ai iubit? Fa-i pe ceilalti sa inteleaga asta. Fii si tu rea cu ei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie chiar iti pasa de ce spun altii? Eu am un coleg de banca, baiat practic, si alte fufe incepeau sa spuna ca e iubitul meu si etc, pana la urma ce s-a intamplat? Au tacut. Si-au epuizat stocul. Nu-l indeparta pe el din cauza altora, gandeste-te ca ii esti prietena de 7 ani, ar fi pacat sa strici o prietenie doar pentru ce spune lumea. Fii mai indiferenta la barfe.