| roland2948 a întrebat:

Ce se intampla daca nu primesc cele 2 credite pentru Educatie Fizica din Semestrul 1?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nimic rau, ramane ca materie restanta (nepromovata) si trebuie sa dai in toamna sau cand ai tu sesiunea de restante. Depinde de universitate, daca e de stat sau privata si ce reguli are ea. De ex la unele universitati de stat examenele restante din anul curent se pot da gratis in sesiunea de restante. Pentru examenele restante din anii anteriori trebuie sa platesti ca sa le dai, indiferent de universitate.
Ideea e ca 2 credite lipsa nu e deloc o tragedie, dai restanta si se rezolva. Si eu nu am auzit nicaieri sa se pice la educatie fizica la favultate. Ce profesor ar face asa ceva? Bineinteles, daca tu nu dai pe la facultate atunci iti asumi, dar daca esti prezent nu are de ce sa nu te treaca.