| nikimportant a întrebat:

Ce sens are viata, daca tot ce conteaza in viata sunt doar bani? straight face

15 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Așa crezi? Banii sunt totul?
Există alte lucruri mai importante decât banii, și unul din ele e iubirea. Când iubești, nimic nu mai contează happy

| nikimportant explică (pentru DarQueen):

Eu nu cred asta doar ca toata lumea din jurul meu crede asta eu urasc cuvantul bani bani bani numai asta aud, am impresia ca unu traiesc doar ca sa faca bani

| DarQueen a răspuns (pentru nikimportant):

Auzi, dacă trăiești după cum îți zice lumea, nu o să ajungi prea departe.
Trăiește după propriile reguli și nu da ascultare la tot ce zice lumea, fiindcă, lumea de azi este cam rea, știu din proprii experiențe.

| nikimportant explică (pentru DarQueen):

Auzi, mi-e chiar nu-mi pasa ce zice lumea, am regurile mele propi. Dar pe toti care ii cunosc au inceput sa fie doar din interes. Si chiar nu-mi pasa ca zic sau cred alti am pus intrebarea asta deoarece am un amic care el crede ca bani inseamna totul... eu nu-s de asemenea parere, eu cred ca isi iroseste timpul din viata degeaba daca incearca sa traiasca doar pentru bani, eu cred ca exista lucruri mai importante decat bani. Bani azi ii ai maine nu-i mai ai, asta e mersul lor... Eu nu ma omor dupa bani sincera sa fiu' doar ca m-am saturat sa vad ca tot ce depinde in viata e legat de bani!

| DarQueen a răspuns (pentru nikimportant):

Bravo! Te felicit! Îmi place atitudinea ta!
Spune-i prietenului tău că dacă umblă după cai verzi pe pereți, nu o să se aleagă cu nimic.
În plus, va trece timpul pe lângă el și crede-mă, nu-i un sentiment prea plăcut când realizezi asta...

| nikimportant explică (pentru DarQueen):

Iam spus dar cred ca o sa incep sa nu mi mai pese, ineori daca iti pasa si ajuti te ia in gluma! Este prea prost ca sa inteleaga ca viata nu e facuta doar ca sa faci bani ci ca so traiesti! Eu ajut pe cine vrea, cu sfaturi! Cine ma asculta brabo lui cine nu sa nu vina la mine sa spuna "da sti si de data asta aveai dreptate"

| DarQueen a răspuns (pentru nikimportant):

Da, asta cam așa e.
Trec prin ceva asemănător.
Acum mi-am zis că stau, aștept să dea cu capu-n zid și să îmi dea dreptate când o să realizeze asta.

| nikimportant explică (pentru nikimportant):

Bravo lui*

| nikimportant explică (pentru DarQueen):

Faza e ca eu m-am saturat sa le tot spun, chiar daca eu au vazut ca mereu a fost ca mine. Ei tot ca ei fac ca sa ce, nu stiu de ce imi mai cere parerea, ca la urma sa vina cu capul in jos si sa spuna ca am avut dreptate? Stiam ca am avut drepate, dar de...

| nikimportant explică (pentru nikimportant):

Scuze daca mai scriu cu greseli big grin

| DarQueen a răspuns (pentru nikimportant):

Păi, am o senzație de om satisfăcut când vine la mine și îmi zice că „Știi, ai avut dreptate."

| nikimportant explică (pentru DarQueen):

Da dar atunci cand iti sunt cei mai buni preteni parac te doare si pe tine, mai ales daca tii la ei...

| ateu123 a răspuns (pentru nikimportant):

Cine crezi ca traieste fara banii? banul = viata e totul

| nikimportant explică (pentru ateu123):

"banul= viata totul"?! asta se va intampla atunci cand iti vei putea cumpara viata, fericirea si ani in plus de trait!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca. Numai ca nu e asa.