| elizabeth a întrebat:

cine este stresat de parinti? cine are momente de depresie puternica?

Răspuns Câştigător
| Skylar a răspuns:

Eu am depresie acuta, dar cu timpul m-am obisnuit laughing chestia misto e ca nu imi mai pasa de persoane...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cateodata ma cert mult la munca cu taicameu.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu cred că există copii care să nu fie stresați de părinți.

| FucktheSystem a răspuns:

BlackVeil :Acum sincer pe tine nu te-au pus parinții să faci ceva ce nu vroiai si tu te-ai enervat? Nu a zis nimeni ca îti urăști părinții că te mai stresează că si noi îi stresăm pe ei și ei tot nu ne urăsc dar ideea ca e imposibil să iți placă să faci tot ce te pun părinți să faci și să nu te enervezi nici o dată...

| FucktheSystem a răspuns:

BlackVeil : Ai dreptate, nu as fi putu sa o spun mai bine, dar din tot ce ai scris totusi rezulta ca parintii isi mai streseaza copiii, chiar daca este spre binele lor.

| BlackVeil a răspuns:

Pustii de 15-17 ani... \happy
Lol, fratilor cum sa va streseze parintii? Nu e normal! Serios, ganditi prea mult si degeaba...

| BlackVeil a răspuns:

Sa ma gandesc... A da, ma puneau sa fac curatenie in camera mea,nu ma obligau,imi ziceau ceva de genul "N-ai decat sa stai in mizerie,e alegerea ta!". Normal ca dupa un timp camera mea incepea sa prinda miros de mortaciune,asa ca nu aveam de ales...
Si pana la urma parintii ne "streseaza" doar ca sa ne fie noua bine,copii ii strezeaza pe parintii pentru diverse nimicuri,"Vreau nu stiu ce telefon,daca nu mi-l cumperi ma sinucid,ma las de scoala,ma apuc de fumat!"
Probabil ti se pare enervant sa te puna parintii sa-ti faci temele, sau sa inveti la nu stiu ce rahat de materie,dar tot spre binele tau este...
Orice te-ar pune parintii tai sa faci, crede-ma ca nu te pun ca sa le fi tu sclav/a, sau ceva de genul.winking

| unknow a răspuns:

Nu depresie akuta! durere-n kur akuta! laughing))) ignora!