| Alexrrr a întrebat:

"buna TPU" cine ma poate ajuta, spunandu-mi ce facultate pot urma dupa ce termin liceul la profilul real/stiinte ale naturii?!

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Medicina.

| BiuL a răspuns:

Orice facultate, nu conteaza profilul de la liceul pentru admiterea la facultate totusi de la stiintele naturii cel mai bine e sa faci medicina, farma, stoma etc

| stefy_6374 a răspuns:

Poti urma orice facultate, dar avand in vedere ca la Stiinte ale naturii inveti multa biologie si chimie poti sa te indrepti spre facultatea de medicina sau farmacie sau bioinginerie sau cate si mai cate happy