| andreea171998 a întrebat:

Cine stie niste mesaje frumoase de paste sa trimit prin telefon? Sa fie scurte, dar frumoase!

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna nu ai nevoie de mesaje.Un simplutongueaste fericit! spus din suflet poate insemna cat 50 de mesaje lungi si frumoase.Important este sa trimiti mesaje spuse din inima.Numai bine.

1 răspuns:
| danahh a răspuns:

Buna!
1: Umbla veste-n tot orasul
Cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe-nserat
Paste bun si Luminat
2:Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va trece azi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: "PASTE FERICIT"!

3:In zi de sarbatoare cand clopote bat lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna "HRISTOS A INVIAT"!

4:Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.
5:
Iubeste, iarta, cum EL te-a invatat, Crede si uita tot ce-ai indurat. EL ti-e lumina, caci EL te-a creat. Sa nu uitam, numai EL ne-a salvat, HRISTOS A INVIAT Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

6: Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia! Va urez un PASTE FERICIT
7 Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit
8:Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi
cam atat funda?