| MissDelevingne a întrebat:

Cine stie mesaje pentru 1 si 8 Martie scurte, dar frumoase?

Răspuns Câştigător
| bunny112 a răspuns:

Pentru mama
Unei singure fiinte din viata mea ii datorez tot ceea ce eu am si ceea ce sunt azi. Ea mi-a dat nastere, m-a crescut si m-a invatat sa iubesc. Nu exista cuvinte care sa o descrie!

Te iubesc, mama!

Vreme frumoasa
Cand ma uit afara, vad doar vant si ploi. Cand ma uit la cer, e mereu innorat si cenusiu. Dar cand ma uit la tine stiu ca va veni timp frumos, pentru ca tu esti soarele si primavara mea.

Pasiune
Asa cum mainile pline de pasiune a celui care face sa se nasca inca un martisor ce simbolizeaza iubirea si puritatea asa te iubesc eu pe tine, sincer!

Pentru ca…
Pentru ca florile infloresc
In fiecare primavara,
Pentru ca suntem tineri
Si iubim prietenia
In numele ei
Si a tot ce-i frumos,
Eu iti doresc fericirea!

8 Martie
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni.si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale.Va doresc un 8 Martie cat mai frumos.

Primavara!
Pentru toate mamele din Romania, bogate si mai putin bogate, cu cariera sau gospodine, tinere sau cu ghiocei la tample, le urez o imensitate de cer albastru si fericire de la toti cei pe care ii iubesc!

Primavara… din sufletele noastre
Primavara… anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca!
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa te insoteasca pretutindeni.si fie ca primavara iubirii sa iti inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale.Iti doresc un 8 Martie cat mai frumos :*.

Indrazneala
In sufletele noastre-i mereu primavara,
Iar ziua de 8 MARTIE soseste iara,
Aceasta zi sa va aduca,
Un martisor si viata lunga,
Iar mie, cea care compuse…
O fusta si… vreo doua bluze!

Dragoste
Vreau sa te fac fericita, esti dragostea mea, Te Iubesc cum iarba iubeste apa, cum frunzele iubesc razele soarelui, tu esti tot ce imi doresc, tot ce inseamna fericire pentru mine.

Un simplu martisor
Din departari pe aripi nestiute in aceasta zi frumoasa primeste-n dar un simplu si mirific martisor.

Martisor pentru toate femeile
Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor – desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit – pentru ca sunteti cele care suflati dragoste peste orice faceti voi si familia voastra, pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea… si pentru tot ceea ce reprezentati… pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu…
La multi ani!

Pe aripi de primavara
Pe aripi de primavara,
8 Martie lin coboara,
Si in a lui privire,
Va aduce mult noroc si fericire.

Ce insemni tu pentru mine…
Cat de mult te iubesc nu pot sa spun:
Este mai mult decat ar incapea vreodata in cuvinte.
Esti pentru mine in acelasi timp bogatia mea, lutul meu rosu,
Olarul meu, sablonul meu.

Iti multumesc…
Iti multumesc cu toata fiinta mea si as vrea sa stii, chiar daca nu-ti spun tot timpul asta, ca te iubesc, iar acest sentiment nu va inceta niciodata.

Fericirea
Pentru ca florile infloresc
In fiecare primavara,
Pentru ca suntem tineri
Si iubim prietenia
In numele ei
Si a tot ce-i frumos,
Eu iti doresc fericirea!

Ziua feminitatii
Primavara… anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca!
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni.

E ziua mea
E ziua mea de liniste, ziua in care eu nu pot sa mai uit ca sunt femeie, stau o secunda si ma uit in oglinda si imi dau seama ca am pierdut atata timp incercand sa fiu egala cu barbatul, am pierdut pentru ca a fi femeie este cel mai frumos dar pe care l-am primit in aceasta viata. Frumusetea vine din ceea ce suntem…

Culoarea vietii
Esti probabil motivul pentru care ma trezesc in fiecare dimineata, motivul pentru care zambesc (aparent fara motiv) si motivul pentru care viata imi pare mai usoara. Aduci culoare vietii mele, tu esti cel care faci ca viata sa para fara griji si faci sa-mi dispara toate gandurile rele.
Si pentru toate astea te iubesc!

Sarbatorita
Sarbatorita vesnic si iubita,
asa te vreau, ca-n gandurile mele,
sa imi inspiri femeie, parfumul fericirii,
ca ghiocelul, parfumul primaverii!

Doresc…
E ziua mea! Doresc ca in aceasta zi sa fiu inconjurata de dragoste, sa fiu iubita, rasfatata, alintata… doresc sa am tot ce imi propun… doresc sa devin mai puternica… doresc sa pot sa zbor spre ceruri, in cautarea unei noi aventuri, unei noi calatorii pe caile periculoase ale dragostei… doresc sa fiu ceea ce nu am fost niciodata… doresc sa fiu dorita…
Doresc sa imi pot dori tot ceea ce imi doresc.
Doresc…

…inca o primavara…
Dac vezi ca soarele-ti rade prin par, daca simti miros de ghiocei, daca auzi ciripit de pasarele, atunci inseamna ca traiesti o noua primavara…

De Ziua Voastra….
Dac vezi ca soarele-ti rade prin par, daca simti miros de ghiocei, daca auzi ciripit de pasarele, atunci inseamna ca traiesti o noua primavara…cu mult mai frumoasa decat precedentele!

La multi ani !
Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor – desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit – pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea… si pentru tot ceea ce reprezentati… pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu…
La multi ani!

Femeia
Viata, arta, chiar si energia se declina la feminin. Ideea, ca si lupta si painea sunt tot femei. Privind femeile, sfarsesti a crede in mitul cu supraoamenii in care fiecare din ele valoreaza cat doi barbati. Ambitioase, dinamice, cu placerea muncii, emotive si eficace, fac ca interventia lor sa fie mai intuitiva, mai psihologica, benefica….

La multi ani!
La multi ani, mamica mea,
Sa fi fericita si sa te iubesca
toata lumea cum o face puiul tau.

Mi-aduc aminte…
Un joc al clopoteilor de ghiocei,
Culori ce scalda orizontul,
Un zambet cristalin de copilas
Mi-aduc aminte, de tine, draga mama!

* Martie sa-ti aduca o primavara insorita cu bucurii si impliniri la tot pasul!
* Din padurea inca-ablita, Soarele venea domol, Si din iarba inghetata , A iesit un martisor!
* Iarna pleaca-n graba mare/ Si vesteste o schimbare/ Primavara vine-n zbor/ Si-ti aduce un Martisor!
* As vrea ca acest cadou sa-ti aduca un zambet larg pe buze si o primavara in suflet!
* May this year be your best ever/ Not just a year older, but a year better/ And because spring is here we wish you together/ All the love and happiness forever!
* Va dorim o primavara de impliniri!
* Chiar daca iarna nu s-a hotarat insa sa plece, important este ca in sufletul tau sa fie primavara!
* Primavara sa va umple sufletul de bucurie, de iubire si sa va lumineze gandurile!
* Martie calator iti aduce-n dar un martisor. Sa ai o primavara minunata!
* Acest martisor sa iti dea startul bucuriilor primaverii!
* Iti doresc o primavara la fel de frumoasa ca tine!
* Iti doresc o zi speciala si o primavara care sa-ti inveseleasca intregul an.
* Soarele sa-ti incalzeasca sufletul si sa-ti readuca pe buze zambetul primaverii gingase!
* Un buchet de flori si o primavara superba pentru o persoana mai speciala!

Martisorul
Mesaje si urari de Martie
Din lacrima alba a fulgilor de nea si rosul aprins din inima mea, am impletit un martisor pe care ti-l trimit cadou!
Rosu si alb!
Mesaje si urari de Martie
O primavara frumoasa in rosu si alb si dragoste sincera!
Pentru tine
Mesaje si urari de Martie
Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!
La multi ani de martisor!
Mesaje si urari de Martie
Toate florile din lume pentru primavara mea!
Cu dragoste
Mesaje si urari de Martie
Un martisor virtual purtator de sentimente 100% veritabile. Te iubesc. La multi ani de martisor!
Martisor cu drag si dor!
Mesaje si urari de Martie
Iti doresc un 1 Martie fericit si o primavara care sa iti infloreasca intregul an.
Tu
Mesaje si urari de Martie
Sa ramai mereu ca o primavara, ca o ciocarlie in inaltul cerului, ca o lacramioara...
Optimism primavaratic
Mesaje si urari de Martie
1 Martie reprezinta inceputul primaverii, anotimpul iubirii. Sa te indragostesti pasind prin raze, culegand ghiocei si impartind zambete...
Gand de primavara
Mesaje si urari de Martie
Iti trimit prin martisor intreaga primavara cu toate culorile ei vii si datatoare de viata.
Soapte
Mesaje si urari de Martie
De sub zapada a rasarit un ghiocel, mi-a soptit ceva la ureche: "A sosit primavara!".
Dor de...
Mesaje si urari de Martie
Mi-e dor de casa, de mama, de prieteni, de nebuniile de alta data, mi-e dor de primavara!
Asteptari
Mesaje si urari de Martie
Fiecare dintre noi asteptam sa se intample ceva frumos in viata noastra, fiecare dintre noi asteptam primavara.
E 1 Martie!
Mesaje si urari de Martie
In aceasta dimineata soarele a batut in geam mai insistent. Ai deschis si ai lasat primavara sa intre in casa - e 1 Martie!
A venit primavara!
Mesaje si urari de Martie
Cu aceasta urare aduc primavara in sufletul tau: deschide-ti inima, fa loc clipelor frumoase!
O primavara de neuitat!
Mesaje si urari de Martie
Fie ca 1 martie sa iti aduca atat de multe flori incat sa te pierzi printre ele si tot atatea declaratii de dragoste!
La multi ani!
Mesaje si urari de Martie
Un buchet de lacramioare, un manunchi de sentimente frumoase si o gramada de imbratisari... special pentru tine! La multi ani de 1 martie!
Urare de primavara!
Mesaje si urari de Martie
Fie ca acest martisor sa ne aduca linistea si fericirea de care avem nevoie toti, si ca iubirea sa ne imbratiseze sufletul.
pentru tine
Mesaje si urari de Martie
un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile !
fii tu primavara mea !
Mesaje si urari de Martie
un martisor virtual 100% veritabil !
Primavara Romanilor
Mesaje si urari de Martie
Fie ca Dumnezeu sa ocroteasca Romania si pe romani, sa le dea fiecaruia ce au nevoie, sa ne ajute sa fim mai iubitori, mai iertatori, mai indragostiti, mai harnici, mai destepti, mai inventivi, mai credinciosi, mai toleranti
EU
Mesaje si urari de Martie
Si daca imi apar ghiocei la tample, si daca inca inima mea bate cu aceeasi intesitate, inseamna ca inca ma bucur de primavara
1martie
Mesaje si urari de Martie
Parfum suav de ghiocei, purtand o primavara-n ei, un soare cald si luminos, sa porti in piept...te rog frumos...
pentru tine,
Mesaje si urari de Martie
Din lacrima alba a fulgilor de nea si rosul aprins din inima mea, am impletit un martisor pe care ti-l trimit cadou
1 MARTIE FERICIT
Mesaje si urari de Martie
1 Martie sa-ti aduca numai bucurii, sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor
1 martie
Mesaje si urari de Martie
Primele raze de soare ale primaverii ne duc cu gandul la dragoste, speranta si noroc, fie ca aceasta primavara sa fie un nou inceput pentru fiecare

sper ca iti vor place si vei alege ceva frumos happy

3 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Asa-te sedus de zborul fluturilor, de mireasma florilor si incarca-te de lumina!

http://www.interferente.ro/......tisor.html