| nicoletahatos a întrebat:

Buna!
vreau si e u niste mesaje de paste.
da sa fie mai frumoase.

3 răspunsuri:
| Butterfly928 a răspuns:

Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va trece azi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: "PASTE FERICIT"!

In zi de sarbatoare cand clopote bat lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna "HRISTOS A INVIAT"!

Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia! Va urez un PASTE FERICIT!

16 IEPURASI. 8 SE SPIONEAZA...5 SUNT LA SOMNIC SI FRUMOS VISEAZA...2 MAI ALBIORI.DAU CADOU DE SARBATORI.IAR ULTIMUL A CITIT.UN NOU PASTE FERICIT

| asjdhkas a răspuns:

In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna...HRISTOS A INVIAT! te iubesc
Sårbåtoarea Pastelui ne reaminteste cåci Hristos A Murit ca noi så tråim si A Inviat pentru ca noi så avem viatå vesnicå! Doresc ca El så vå ajute pe toti så fiti constienti de acest lucru minunat si Hristos så fie viu in inimile tuturor! Un paste fericit

Un inger bland din cer coboara,
Se roaga-n taina, apoi zboara
De-acolo sus el ne trimite:
Un zambet bland, o raza calda
Si trei cuvinte:
Hristos a inviat!

In noaptea Invierii, cand clopotele bat din suflet noi va spunem: HRISTOS A INVIAT!

Din lumina care vine,
Si speranta ce se naste...
Un Miracol pentru ...sine
Fericire si mult bine...
Va dorim in zi de Paste!
HRISTOS A INVIAT!

Un iepuras cu botic alb * A venit la voi in prag *Sa va aduca un ou rosu *Care sa va umple cosul * Ciocniti? * HRISTOS A INVIAT! *

alegeti ce vr de acolo FUNDA:X?

| kmarianak a răspuns:

Http://www.universdecopil.ro/......Paste.html
http://interferente.ro/Mesaje-de-Paste-in-limba-engleza-si-romana.html
http://www.interferente.ro/Mesaje-sms-urari-si-felicitari-de-Paste.html
Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit... oua! Hristos a inviat!