| Tediii11 a întrebat:

Cine stie sa faca Graffitti? puppy dog eyes
As vrea si euu sad.
Va rog mult de tot... >big grin

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Nu trebuie sa stii sa faci grafitii.
Este foarte simplu, iei o foaie de hartie a4 sau daca ai alt fel de foaie mai rezistenta ( e foarte bine ) pui un desen/simbol sau ce anume vrei sa desenezi, il faci frumos pe hartie, apoi decupezi desenul in asa fel sa ramai doar cu conturul, cu restul hartiei.
Il pui frumos pe un perete/zid sau unde vrei sa-l faci, iei un sprei si incepi sa-l dai peste hartie si peste locul de unde ai decupat, dupa ce l-ai facut tot, iei hartia si ai sa observi desenul pe acel zid. Eu am facut cu un amic lucrurile alea acum 2 ani de zile, sincer mai mult de 45 sec nu dureaza sa-l pui pui pe perete, odata ce ai foaia la tine e foarte simplu.
La grafiti e cam diferit, trebuie sa ai talent in sange, trebuie sa stii cum sa-l faci, daca n-ai experienta degeaba incerci ca o sa-ti iasa o calicatura ceva big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei niste spray-uri si pictezi peretii.

| Sonia090189 a răspuns:

In articolul de pe site-ul asta cred ca e raspunsul tau : http://specialromania.com/romanian-girls/