| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Credeti ca e riscant sa merg singura o zi la Bucuresti? Avand in vedere ca am 17 ani si ma pot descurca, stau la 100 de km distanta si merg cu autobuzul pana acolo,n-am mai fost de mult dar fiind singura ma cam streseaza acest gand, probabil imi va fi frica sa iau si un taxi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde doresti se mergi in Bucuresti, fiindca ziua in amiaza mare, prin cartierele normale esti in siguranta, dar daca te apuca noaptea sau te duci prin Ferentari sau alte cartiere marginase, risti enorm sa fii jefuita, violata sau chiar rapita.

Nu recomand sa iei taxiul singura, ca nu stii peste ce sofer dai, care isi da seama ca nu cunsoti Bucurestiul si te poate rapii sau talharii. Foloseste mijloacele de transport in comun.

Te-as sfatuii totusi, sa nu pleci singura la Bucuresti, ci insotita de un parinte sau o prietena, frate, ruda, ca sa fii cat de cat in siguranta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bucureștiul nu e un oraș atât de periculos pe cât s ar crede. Atât timp cât nu te duci in cartierele alea dubioase din Ferentari nu plătești nimic.

Folosește metroul daca nu vrei taxi. Sau Bolt. E mult mai sigur.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu iti recomand Bolt.Vezi numele soferului si cum arata, vezi cat te costa cursa dinainte sa dai comanda si e mult mai civilizat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Dacă totuși îți este teama, ia un spray cu piper la tine.

| Lrs2015 a răspuns:

Te poti si ineca cand mananci. Au fost cazuri. Nu poti sta intr o bula. Du te, fata tatei, si distreaza te!