| GiaRusu a întrebat:

Buna TPU. Credeti ca reusesc cu un salariu de 2000 lei sa strang bani pentru a renova o casa veche batraneasca? Cam cat ar costa? As vrea sa fac un gard nou, pavaj in curte, pe acoperis tigla sau cum se numeste, usi si geamuri termopan + renovare interioara pereti, la baie sa schimb faianța si centrala cu calorifere in toata casa. Nu e prea mare casa, e destul de micuta si din cauza asta cred ca nu ar duce chiar asa de mult, adica cu timpul eu cred ca pot strange destui bani si o sa reusesc, nu? Cam cat ar costa toate astea? Problema e ca sunt singura si habar nu am cum se procedeaza si de unde sa incep, de ex daca vreau sa ma apuc de gard sau pavaj pe cine chem? Unde gasesc muncitori si de unde stiu tot ce trebuie luat?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodata. Eventual faci un credit in banca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce ai scris tu acolo minim 10. 000euro te costa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O firmă de construcții.

| VoidEternal a răspuns:

La cum au crescut preturile la materialele de construcții... Îți va fi greu. Renovarea unei bai micuțe a costat-o pe soacra mea vreo 3000 de euro. Daca vorbim și de centrala, termopane, gard, acoperiș, interiorul... Depinde cat de mare e in final și desigur și unde e localizată dar eu as zice undeva la peste 15.000 de euro daca nu e la oraș casa. Poate mai mult.