| dydu01 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma imbrac la banchetul de clasa 8-a?! Inafara de rochie... ceva sa mearga cu tocuri sau platforme.
Multumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

In nici intr-un caz rochie cu talie inalta.Arata de parca ai ascunde o burta de gravida sau ca o baba care o trage prea sus.ARATA RIDICOL.Blugii cu talie inalta merg in general la fetele cu 5-10 kg in plus, fustele arata ridicol.Rochie sau fust cu talie joasa sau normala si o bluza sau camasa.Nu trebuie sa fie cine stie ce complicat, e doar banchetu de a 8-a, ala de liceu si faculta e mai important.CEv asimply.Pantaloni albi sa negri, blugi, de catifea etc cu o camasa cu maneca lunga si ceva broderie in jurul decolteului, etc.

| dydu01 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Mersi de raspuns... dar eu prefer ceva mai "la moda" cum i-am spus si lui Emeii. Daca mai sti...winking

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru dydu01):

Nu ii nimic demodat din ce te-am sfatuit.Nici pentru mine nu-mi plac demodate, cum sa-ti recomand tie... Plus ca nu uita ceva, moda o faci tu.La moda e orice cu ce-ti place tie sa umbli si in care te simti bine.Eu zic ca blugi albi sau negri si o camasa alba cu danteva mica evident pe marginea unui decolteu in V nu foarte adanc, eu zic ca nu e nimic demodat tongue In fine, tu sa te simti bine :*

6 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.
Având în vedere că e banchetul clasei a 8-a, ar fi bine să te îmbraci cu ceva mai elegant, o rochie ar fi o alegere bună. Însă ai putea de asemenea să optezi pentru o rochie cu talia înalta, deasupra genunchiului şi un top drăguţ, accesorii, un plic şi altceva ce doreşti tu să adaugi.
Distracţie plăcută la banchet!

| dydu01 explică (pentru Emmeii):

Mersi! Dar eu ma gandeam sa nu merg in rochie. As vrea sa merg in niste blugi cu tur, platforme si nu stiu ce as putea lua ca bluza. Dar mersi oricum, daca mai ai idei legate de ce am spus mai sus te-as ruga sa mi les spui happy.

| krissta a răspuns:

Pai un tricou pe umar si pantaloni scurtii... laughing

| dydu01 explică (pentru krissta):

laughing Ce ar mai fi!