| CarmichaeL a întrebat:

Cum accesa internetul de pe pc, pe Telefon, prin conectare USB? Am un Samsung galaxy mini 2. Plss

1 răspuns:
| BadWaffle a răspuns:

Daca ai placa wifi pe PC fa un wifi hotspot si apoi Internet Connection Sharing ( Gasesti pe google explicatii destule ).
daca vrei sa incerci prin usb trebuie sa faci reverse tethering.
nu am incercat nici-o varianta dar poti sa incerci http://www.howtogeek.com/......-over-usb/

atentie. trebuie sa ai telefonul rootat. daca il ai pe garantie rootarea presupune si pierderea garantiei.
daca vrei sa rootezi telefonul si nu ai facut-o niciodata iti sugerez sa te documentezi bine si sa te asiguri ca urmezi cu grija pas cu pas. daca brickuesti telefonul singura varianta va fi serviceul.