| DubstepQueen a întrebat:

Cum as putea sa imi confectionez un costum de halloween?
Ex:Mireasa moarta,zombie, vampir...
Am bal saptamana viitoare.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| aniazuzi a răspuns:

Pai pentru mireasa moarta poti:
-Iti iei catva material alb de care nu ai nevoie.
-il pui dupa corp si iti lesi asa mai lung pentru a arata mai cilli :*.
-Il tai in cateva parti.
-apoi il calci in picioare pentru a arata mai SUPER! {partea de jos a "rochiei"}
-Apoi cu o bucata de sarmultita mai lunga pui pe langa partea de jos si o copi inauntru pentru a avea un "cerc la rochie "
-si iti cosi un elastic ca sa stea fain pe tine!
-poti sa il murdaresti cu praf si pui putin keceap pe ea pentru a arata ca ''sange ''.
Partea de sus:
Un tricou alb carenu ti-l mai trebuie.
-ii tai manecile :* si il calci si pe el in picoare. [ar fi preferabil ca tricoul si fie unul mulat pe corp]
Iei putina vata si p lipesti pe partea de jos a ''rochiei ''
ca machiaj :
-poti sa te faci pe fata cu acuarele
ai nevoie de culorile :
-alb [pentru ati da pe toata fata]
si machiaje reale :
-tus [ pentru ati face la ochii o lunie groasa]
-fard negru + maro[pentru ati da in jurul ochiului.]
-RUJ ROSU!
[asa am fost si eu anul acesta! este super arata BETON
funda? :*
batting eyelashes

| DubstepQueen explică (pentru aniazuzi):

Pana la urma ma imbrac in vampir, dar mersi pentru idee, e foarte ingenioasa!

3 răspunsuri:
| CiocolataCalda a răspuns:

Am cateva idei pentru zombie: Poti sa iei un ticou mai vechi si il tai cu o foarca ca si cum ar fi sfasiat. Iei o pereche de colanti cu care faci la fel. Iei niste vata si o intinzi putin, astfel incat sa arate ca o panza de paianjen si o prinzi cu lipici sau super glue de colanti si tricou. Ca machiaj, poti sa iei o pensula mai lata si cu un verde foarte deschis mat, il intinzi pe fata. Intinzi putin (ATENTIE! foarte putin) creion degru de ochi sub ochi si te dai cu el pe linia apei. Parul ti.l poti lasa desprins sau il prinzi intr-o coada inalta de cal.

| aniazuzi a răspuns:

Deci ai ideiwinking?
happy