| imagummybear a întrebat:

Cum imi pot face noi prieteni daca traiesc intr o comuna la doua ore departare de oras? Pana acum doua luni am stat la oras dar m-am saturat ca in weekend-uri sa stau la T.V. si PC.Nu mai vreau asta! La scoala merg in oras iar aici in comuna asta e pustiu nu e nici un copil pe aici cred ca ei au disparut o data cu bunica laughing.M-am saturat sa citesc si sa ascult muzica.Cum imi fac prieteni?(daca mai e vreo posibilitate)

Răspuns Câştigător
| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Incearca sa fi mai autoritara si sigura pe cea ce spui, convingeti prieteni sa vine ei la tine. Spune-le ca e frumos aveti unde sa stati sa vorbiti ai inviti pe la tine.Si usor usor comuna ta va fi plina de copii daca stii cum sa ai atragiwinkingP.S:Incearca sa ai chemi tu pe ei la tinewinking. Succes in continuare. Funda?

2 răspunsuri:
| homosapienbone a răspuns:

Pe timp de vara propui sa faceti tabere in respectiva comuna, sa va adunati mai multi si sa incepeti sa desenati, sa mergeti cu bicicletele, etc. Pot veni cu cortul, daca nu ai loc unde sa-i cazezi. Poti face asta in fiecare weekend, eventual sa faci si un blog unde sa aduni lumea si sa impartasesti cu ei pareri si sa-i intrebi ce ar mai putea fi imbunatatit.

| Vivianaaa255 a răspuns:

Dupa parerea mea, de 4-5 ori pe luna poti sa iesi in oras, cu toate ca e cam departe, invitandu-ti astfel, colegii de clasa sau scoala in oras, sa va plimbati, sa mergeti la o pizza, sa faceti cumparaturi etc. Cu efort, gasiti multe lucrurile distractive, care le puteti face in grup. O a doua solutie este sa mergeti la o/un prietena/prieten acasa, sa va uitati la un film sau facand altceva distractiv. In felul acesta nu a sa mai simti nevoia ''prietenilor noi.''
Sper ca ti-am fost de ajutor!happy