| blackheart26 a întrebat:

Cum pot sa dezvolt o prietenie cu colegele mele? Mi-as dori sa fiu mult mai apropiată de ele

Răspuns Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

In prietenii si in relatiile cu oamenii in general nu prea merge aceasta metoda. Sa alegi cu cine vrei sa fii prieten si gata esti. Este ceva care vine natural atunci cand sunteti compatibili si va place placere sa stati impreuna.
Nu mai avem varsta la care sa propunem oamenilor verbal sa fim prieteni. Este de la sine inteles ca suntem prieteni atunci cand ne face placere sa ne petrecem timpul impreuna.
Si daca vrei sa se ajunga la asta, fii tu. Asa vei vedea cine sta cu tine pentru ceea ce esti si cu cine esti compatibila. Incearca sa fii sociabila, deschisa, amuzanta si sa spui ce gandesti.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Voreste cu ele, glumeste, incearca sa iti dezvolti mai mult charisma. Daca o sa vada ca esti de treaba si nu pui la suflet orice suparare sau barfa... sunt sigur ca o sa se imprieteneasca cu tine.

Mult succes ^^

| Dana2103 a răspuns:

Spune le asta. Fetele sunt empatice si puteti lega repede o prietenie

| Elisaolandar45 a răspuns:

Ca adolescent in ziua de azi cu cat vorbesti mai mult, cu atat vei fi mai bagata in seama. Nu trebuie sa spui tot ce iti trece prin cap, dar merita sa te risti sa spui unele chestii pe care ti e frica sa le zici dar ti se pare ca is amuzante sau inteligente cat pentru nivelul la care sunt cei care te asculta. Trebuie sa te bagi in seama mereu fiindca daca nu te bagi in seama tu singura nu te va baga nimeni.Eu te inteleg, fiindca sunt retrasa, nu stau in grupuri, si am stat mult sa analizez problema asta, si felul in care interactioneaza ceilalti in grupuri. Infrunta ti frica de a spune ce gandesti realizand ca colegii tai nu sunt foarte diferiti de tine. Sau sunt?