| maria_3624 a întrebat:

cum pot sa invat o limba straina mai usor decat sa `~tocesc~`?

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Buna
Uite cateva metode pe care le-am folosit si eu: asculta muzica in acea limba, citeste carti, articole, uita-te la filme si incearca sa intelegi din context[nu folosi subtitrarea]

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Tocitul nu e deloc o soluţie în cazul învăţării unei limbi străine. Da, poţi să memorezi câteva cuvinte pe de rost, dar îţi spun sigur că le vei uita în maxim două-trei zile. O limbă se învaţă cu multă practică şi muncă îndelungată, însă dacă nu ai reuşit să faci asta până acum, ai putea încerca să te uiţi la filme sau documentare în respectiva limbă cu sau fără subtitrare - ca să asociezi cuvintele, sau să citeşti cărţi.
Mult succes!

| Kafeeaua a răspuns:

Cursuri:X sau daca nu incearca cu prietenii prin jocuri sau prin ce iti place tie mai multbig grin