| KiduuHereXp a întrebat:

Cum pot sa ma pregatesc pentru olimpiada la matematica? Faza judeteana. Eu sunt buna la mate, sunt prima din clasa dar pe ce se insista cel mai mult? Ce trebuie sa lucrez zilnic?, etc.
Si care este minimul cu care se califica pentru nationala? Mai am 3 saptamani la dispozitiesad. Trebuie sa ma pregatesc foarte bine. Fundaa! P. S:Sunt clasa a V a

2 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Fa cate 1-2-3 exercitii de fiecare model, iar daca la unu te incurci, mai repeta.

| RoxyGirl a răspuns:

Felicitari! Si eu sunt cam in aceeasi dilema(insa sunt clasa a 7a)
Am iesit a 3-a pe centrul unde am dat olimpiada, insa nu stiu cu siguranta daca m-am calificat...
Eu iti spun sa lucrezi cat mai mult, toate tipurile de exercitii.Intra pe olimpiade.ro,pe didactic si pe www.mateinfo.ro
Si daca nu stii orice exercitiu intreaba-ti profesorul/profesoara.Cu siguranta iti va explica! Succes!