| 拉维尼亚 a întrebat:

Cum pot să scap de o persoană de pe Facebook, Whatsapp, în afară de raportare, blocare? El este din altă țară. Mentionez că îmi trimite destul de des poze indecente și își face mereu conturi noi doar în acest scop. Vreau să scap de el pentru totdeauna.
Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Andreea234kim a răspuns:

Odata ce ii dai block nu are cum sa te mai contacteze! Si daca isi face alt cont nu ii accepta cererea si dai block!

| 拉维尼亚 explică (pentru Andreea234kim):

Știu asta, dar eu vreau ceva mai serios, nu să stau tot timpul cu gândul la el sau sa am grija cui ii accept cererea de prietenie pe Facebook... vreau să scap de el definitiv. Să nu mai zic că pe whatsapp mă trezesc direct cu poze și videoclipuri de la el și mă și sună... Chiar mă face să mă simt josnic cu comportamentul asta al lui. Mă simt agresată verbal, vizual și toată treaba asta se întâmpla încă din vară.

2 răspunsuri:
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Asta se intampla cand dai numarul la necunoscuti, ii dai block si gata, schimba-ti numarul de telefon, fa-ti alt cont de Facebook... era asa greu?