| 拉维尼亚 a întrebat:

Cum pot să scap de o persoană de pe Facebook, Whatsapp, în afară de raportare, blocare? El este din altă țară. Mentionez că îmi trimite destul de des poze indecente și își face mereu conturi noi doar în acest scop. Vreau să scap de el pentru totdeauna.

Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce ți-ai făcut public nr. de telefon?
Pe Fb îl poți bloca (și raporta mesajele). Dacă îți va trimite din nou cerere de prietenie, îl respingi (marchezi ca spam).
Bănuiesc că nu obișnuiești să dai accept oricărei cereri de prietenie, de dragul de a avea cât mai mulți prieteni virtuali. Dacă el își face mereu conturi noi, no problem, mesajele lui nu vor mai intra în inbox, ci la "Cereri de mesaje". Aici, vei avea două opțiuni "acceptă/refuză". Normal ar fi să refuzi, să ignori. Dacă vrei să nu-l inviți din nou...
Iar pe whatsapp îl blochezi, doar nu poate omul, cât o fi el de nebun, să aibă o sută de cartele. ))

| floresdemayo a răspuns (pentru ramon2473):

Haha, depinde! Mai sunt și cretini care au fantezii cu bătrâne.

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dă-mi niște detalii, ce anume n-am bănuit?

| Butin a răspuns:

Incearca sa il sperii cel mai bine. Spune-i ca il reclami la politie in tara respectiva sau Facebook nou nr nou si ai scapat de problema