| iQueenB a întrebat:

Buna TPU...
Cum sa incep...Este foarte complicat..asa ca o sa incerc sa spun totul pe scurt.
Am cunoscut un baiat care il cheama Mihai si...am stat catva timp cu el si dupa ne-am despartit
Apoi mi l-a luat de langa mine o fata Maria (cauza despartirii noastre). S-au cuplat si. am suferit mult
Am trecut pese usor usor si. m-am cuplat si eu cu un baiat Andrei...si il iubesc enorm
Dar verisoara lui nu este de acord cu noi in nici un caz, vrea sa ne desparta si sa spuna lucruri despre mine...
Ea stie multe pentru ca am fost prietene odata dar ne uram foarte mult
Si din cauza ca eu si Mihai ne-am despartit, imi pierd si prietenii... toti m-au lasat fiindca Mihai a spus lucruri neadevarate despre mine la ei si acum m-au lasat balta
Am o viata de tot cacatul si nu stiu cum sa o schimb.
Mi-am pierdut fostul prieten de tot, mi-am pierdut prietenii si acum o sa-l pierd si pe Andrei... fiindca verisoara lui o sa reuseasca sa ne desparta evident
Si toate astea s-au intamplat o singura luna
Sunt. pur si simplu fara cuvinte.
Nu stiu ce sa fac...
Va rog din suflet astept niste raspunsuri uitle. macar voi sa ma ajutati.
Multumesc

*Dau FUNDA*

Răspuns Câştigător
| Mădălllinna a răspuns:

Off... oamenii astia rautaciosi. Nu trebuie sa pui la suflet. Capul sus, printesa, ca iti cade coronita. Roata se va intoarcewinking Atata timp cat sti ce ai facut si ce nu, nu asculta rautatile lumii. Ei asta vor sa te vada la pamant.Nu merita să te răzbuni pe cei care și-au bătut joc de tine. Soarta are grija de toți. Mai devreme sau mai târziu, acei care te-au rănit se vor distruge singuri.Nu te supăra dacă te abandonează cineva. Oamenii refuză lucrurile scumpe, pe care nu și le permit happy

2 răspunsuri:
| LeviaThan666 a răspuns:

Hmm... pai daca acei oameni iti sunt cu adevarat prieteni te cunosc foarte bine si isi pot da seama ca sunt minciuni. totusi daca as fi in locul tau mi-as lua inima in dinti si i-asi infrunta pe toti astia care spun minciuni sa imi distruga reputatiastraight face totusi care este treaba lor? si treaba aia cu verisoara, totusi cine e ea sa ii spuna la varsu cu cine sa se vada nu pe bune acum si-o trage cu varsu? incest ce dracu eu iti spun sa le spui prietenilor ca tot ce spune ala sunt doar minciuni daca nu vor crede nu iti sunt prieteni, pentru mine prietenii sunt a 2a familie poate spune oricine ce vrea despre mine tot langa mine raman..., si verisoara lu' aia eu iti spun sa ii zici noului tau iubit ca nu te suporta si nu vrea sa fiti impreuna, sau ma vede diseara in oglindalaughing ^_^! O seara placuta

| ValyBad3a a răspuns:

Spune-i lui Andrei tot ce vrea sa faca verisoarsa ca are cv cu tine etc.

Altceva, prietenii vin si pleaca daca stii cum sa te comporti o sa iti faci altii.

Sincer daca as fi in locul lui Andrei te-as crede pe tine exceptand faptul in care el nu te iubeste. Incearca sa devi prietena cu Mihai ca poate o sa recuperezi din prietenii tai.

Cam atat as avea sa-ti spun. Te pup :* Bafta!