| 4827 a întrebat:

Acum 5 luni am fost cu un baiat, dar ne-am despartit din cauza distantei, am ramas prieteni, dar el a preferat sa ne "uram", sa nu mai vorbim unul cu altul niciodata, acum eu am alt iubit, ne iubim, si el nu cred ca suporta asta, a spus ca va face orice sa ne desparta si spune tot felul de lucruri urate despre mine. De ce face asta, din gelozie sau ura? Dar de ce "ura"? Cum as putea sa-l fac sa se simta prost cand zice ceva urat de mine? Help mecrying!

Răspuns Câştigător
| Gabryel123 a răspuns:

Sti ca in dragoste nu exsista distanta si acea distanta s-ar putea micsora extrem de tare, iar in privinta ca a zis de ura poate el a inceput sa tina la tine (exsista si aceasta posibilitate) in rest ai putea sal ignori de tot sa nu mai auda si sa te vada deloc doar asa ai putea sa scapi de el, sau ai putea sa ii zici sa va intalniti ca sunt sigur ca ar venii la tine sa te vada si atunci veti putea vedea daca va placeti sau nu.

5 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Rupe orice legatura mai ai cu el pentru ca nu merita sa te intereseze

| neutrino a răspuns:

Ignora-l.

| pretty34 a răspuns:

Se spune ca prea multa iubire da nastere geloziei (ea vine din ura); dar aceste lucruri nu ar trebui sa te framante. Daca tu l-ai parasit prea repede si nu i-ai dat ocazia sa-si dea seama daca rel voastra ar trebui sa se termine cu-adevarat sau nu (si daca acum, mai e si singur) e normal sa se simta prost, dar nu ar trebui sa intervina intre voi. Incearca sa-i explici ca n-are dreptul sa se bage si vb si tu cu el...

| GirlAlexia a răspuns:

Nu il mai baga in seama comportate cu el ca si cum nu ar exista si la un moment dat se va da batut!

| phenomeno a răspuns:

Asa-s baietii. Stai linistita, o sa-i treaca, nu-i raspunde cu aceeasi arma.