| Kidoo24 a întrebat:

Buna >TPUbig grin< spuneti-mi si mie va rog daca stiti fete pe clasa a8a care vor sa dea la liceul militar de la alba iulia. ce medie au in 5-8?happy multumeschappy

1 răspuns:
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Eu nu stiu sincer, am vrut sa dau si eu la liceul militar dar nu am avut chiar inaltimea care trebuie si nu m-am incadrat in standarde si am renuntat, chiar daca stiam ca trebuie si voiam.Stiu un coleg care s-a mutat deoarece avea probleme cu spatele, si din cate stiu eu ca sa intri la liceul militar trebuie 1.Sa fii sanatos, sa nu ai boli care te impiedica sa faci sport 2.Sa treci de acele probe de acolo care ti le da ca sa vada daca esti apta pentru asa ceva 3.Sa ai in general medii marisoare,plus media de la Purtare, mediile conteaza mai putin, altele sunt prioritatile. Oricum tu daca vrei sa dai trebuie sa ai multa vointa si sa fii sanatoasa si sa-ti placa sa faci asta si normal sa te adaptezi la stilul de viata.Eu iti doresc succes si daca totusi intri inseamna ca esti facuta pentru asa ceva pentru ca e greu ca sa ajungi acolo si de multe ori ajungem si dupa renuntam pentru ca apar diferite probleme.O zi minunata