| eu_8723 a întrebat:

Daca ati vrea sa ma ajutati si pe mine...am de facut pe maine la chimie (SCOALA ALTEFEL, stiti:p) un rebus interesant mi-ar trebui, stiati ca... am gasit eu si as vrea sa mai fac ceva impresionant m-am gandit la unu 2 bancuri, legate de chimie, dar daca voi aveti o idee mai buna ajutati-ma va rog frumos! Si un rebus daca stiti. Va multumesc din inima:*:*:* FUNDITSAAAAA:X

1 răspuns:
| Adi132002 a răspuns:

Gasesti pe :
www.chimia-blaj.4t.com/rev/rebus12.htm
bancuri cu chimie
Examen in anul I de facultate. Profesorul sta cu fata la geam – studentii copiaza pe rupte. Cand profesorul se intoarce cu fata la studenti, toti se prefac ca scriu de zor…
Examen in anul II de facultate. Profesorul sta cu fata la geam – studentii copiaza pe rupte. Cand profesorul se intoarce cu fata la studenti, acestia copiaza in continuare. Cand profesorul bate cu pixul in masa, studentii se prefac ca scriu de zor.
Examen in ultimul an de facultate. Profesorul sta cu fata la geam – studentii copiaza pe rupte. Cand profesorul se intoarce cu fata la studenti, acestia continua cu copiatul. Cand un student din ultimele randuri bate cu pixul in masa, profesorul se intoarce cu fata la geam

Hai sa dam mana cu mana,
Cei cu 4 la romana,
Si cu 2 la geografie,
Da-o’ncolo de chimie.

Hai sa copiem vecine,
Vino-ncoace langa mine,
Da fituica la un loc,
Amandoi sa avem noroc.

Amandoi uram franceza,
Amandoi uram engleza,
Mate chiar ca ne framanta,
Si diriga nu ne-ncanta.

Unde-i unul nu-i putere,
La suflat si copiere,
Unde-s doi puterea creste,
S-apoi nota se mareste.