| giveawayromania a întrebat:

daca comand bauturi alcoolice de pe eMAG, este nevoie sa demonstrez ca am peste 18 ani la primire?
Dau funda

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Na, nu-și bate nimeni atât capu.

| Dana2103 a răspuns:

Nu neaparat dar legal nu este sa ti se vanda asa ceva fiind minor. E ca si cand ti s ar vinde otrava de soareci pe post de suc. Asta este alcoolul, o toxina, care iti mai schimba si chimia creierului. Minor, minor, dar esti cam iresponsabil. La 18 ani deja tu trebuie sa ai responsabilitate fata de tine, dar tu acum faci exact opusul.