| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

dau funda si vot celor mai bune si mai rapide raspunsuri. mai intai trebuie sa zic, ca nu am doar o singura intrebare ci mai multe, iar daca gresesc uneori scrierea unor cuvinte imi cer scuze, fiindca este din graba.
1. Vreau si eu sa am propriul meu stil de viata, sa am o personalitate anume, nu sa ma iau mereu dupa altii sa fiu ca ei, chiar daca`i am ca model, tot tin sa fiu ca ei. Help?
2.Ma plictisesc intruna in vacanta asta de vara, intotdeauna mi se par plictisitoare vacantele, si cred ca e pentru prima data in ultimii ani cand zic ca mai bine era la scoala. Niste idei ce sa mai fac?
3.Nu mai stiu nici ce sa mai mananc, si totusi nu pot sa stau asa nemancata, vreau si eu un site, ceva, fiindca sunt genul de om care nu mananca orice.
4.Cum as putea sa-mi gasesc o prietena buna si de incredere, fiindca sincer m-am cam saturat de toate toanele si fitele asa-zisei mele celei mai bune prietene. Cum as putea s`o identific?

In legatura cu intrebarea nr.1 as vrea sa zic ca imi place sa fiu mereu, frumos imbracata, chiar si in casa, dar totusi nu fac intocmai cum am zis; sa port bratari, inele, dar nu le port tot timpul ca nu stiu la ce sa le asortez, si cam le tin de bagaj.Nu sunt o fire fitoasa, poate putin mofturoasa.

Help, pls! love struck straight face

Răspuns Câştigător
| larysa_5081 a răspuns:

Buna!
1. fi mereu tu insuti si nu incerca sa-i copi pe alti ca nu vei reusi sa faci nimic pentru ca vei fi la fel ca ei. cum era un citat: toti radeti ca sunt diferit dar eu ma rad de voi ca sunteti toti la fel. si in legatura cu imbracamintea te poti purta frumos si pe acasa si la joaca; asta ce da dovada ca esti un copil bun.

2. asta asa e|! toata lumea a inceput sa spunca ca nu prea le vine sa creada ca s-a terminat deja anul scolar. eu una, sunt de parere ca iti pare rau pentru ca te-ai distrat foarte mult anul acesta si nu voiai sa se termine dar iata ca s-a terminat! dar tu nu-ti fa griji ca nu te vei distra vara aceasta! va trece si ea la fel de repede ca si anul scolar!

la 3... habar nu am ce sa-ti raspund. eu stau la tara si am tot ce vreau in gradina la mine. fructe, legume pumpkinsi cad ma duc la cumparaturi incerc de fiecare data sa-mi cumpar cate ceva nou care sa-mi placa.

4. asta vreau sa-ti spun ca prietenia adevarata nu se prea gaseste in ziua de azi. fostul meu prieteni si multi prieteni pe care ii am mereu flirteaza cu fetele si cand se pun cu ele o fac doar din interes...whistling hmm. stii tu sa! asa zisa ta prietenabatting eyelashes incearca sa ai o discutie cu ea in legatura cu fitele care le are si incearca sa o rasplatesti cu aceeasi modeda. adica ma refer fa-i si tu cum iti face ea dar mai rau, sa simta cat e de nasol.
eu iti urez bafta si ai grija ce faci in continuare

fundita|?winkinghee hee

3 răspunsuri:
| Ovilacul a răspuns:

Am sa incerc sa-ti raspund la intrebari in ordine:
1.E perfect normal sa ai modele in viata si iti garantez ca personalitatea ta e unica. Nu exista personalitati identice. Cu siguranta ai trasaturi care te fac unica in felul tau. Copiaza-ti modelele dar incearca sa mai aduci niste schimbari. Tot timpul trebuie sa fii intr-o permanenta schimbare.
2. Iesi pe afara cu prietenii, citeste carti. Mie imi place foarte mult sa ies vara pe afara cu o carte buna la o banca umbrita de un pom. Distreaza-te. Incearca sa faci lucruri pe care le ai in minte dar n-ai avut timp sa le faci in timpul scolii. Traieste-ti viata in fiecare zi la maxim.
3. Site-urile cu alimente sunt foarte superficiale. Daca vrei o dieta personalizata nu ezita sa iei legatura cu un nutritionist. El o sa stie cu siguranta de ce ai nevoie ca sa te hranesti asa cum iti place tie intr-un mod sanatos.
4. Nu cred ca e potrivit sa-ti cauti o "cea mai buna prietena". Las-o pe ea sa te gaseasca. Prietenii nu-i cumperi. Un prieten adevarat te accepta asa cum esti si nu are toane. Incearca sa fii mai sociabila si o sa vezi ca imediat o sa-ti maresti cercul de prieteni.
Sper ca am reusit sa te ajut happy.

| Viviluka a răspuns:

1. Creeaza-ti un stil vestimentar diferit de totii. Tot ce iti trece prin cap aplica pe haine.Parul tau sa fie tot timpul uimitor.Accesorile pot fi facute de tine si sunt originale. Succesc

2.Si eu sunt in situatia ta... Ma plictisesc enorm si dorm toata ziua.Te sfatuiesc sa nu faci ca mine. Dimineata iesi la o plimbare cu bicicleta sau rolele sau cativa prieten sau si singura. La pranz este foarte cald asa ca stai in casa la racoare si cheama cativa prieteni si uitati-va la niste filme.Seara poti iesit pe afarika dupa 8 in colo...

3 Vara nu prea ai pofta de mancare.Nu lua vitamine ca nu sunt bune pe timp de vara. Mananca multe fructe si legume. Bea sucuri naturale si numai manca ciocolata.

4 Sincer? eu cele mai bune prietene mi le gasesc pe internet.Am suficiente prietene bune care le numesc si surori.Chiar daca sunt departe de mine vorbesc cu ele tot timpul pe mess si la tel si le simt aproape de mine.Am vreo cel putin 3 prietene ff bune pe mess. Daca vrei lasa-mi un mesaj cu id tau si putem incerca sa fim prietene.Am si prietene bune din orasul meu. Si sincer : cea mai buna prietena iti este mama

| Lusy93 a răspuns:

1 incearca sa-ti impui propiile pareri, sentimente si tot ceea ce gandesti.
2 poti incepe sa iti faci un grup de prieteni si sa faceti un tur al lucrurilor din oras, sau daca stai undeva unde e munte sau deal. puteti face o expeditie.
3 mananca salate...sau pur si simplu intra in bucatarie si apucate sa combini legume si carne ...sa`ti faci u o mancare asa cum vr.cu ce iti place.
4 ca sa identifici acea pr trebuie sa cauti.incearca pe cineva care are aceleasi ganduri cu tine, sau din contra pe cineva opus(eu spre ex am o bff care e baptista.credincioasa.iar eu injur de la d-zeu pana la dracul dar totusi ne intelegem super)