| Pathetique138 a întrebat:

Bună TPU, dau funda! Sunt studenta in Cluj dar vreau sa renunț la facultatea actuala și să ma pregătesc un an pentru alt domeniu. Problema este că as vrea sa rămân in Cluj, dar nu in chirie. Stie cineva daca la un cămin privat se poate sta si daca nu ești student? Sau daca exista cămine in Cluj-Napoca unde se poate sta fara sa fii student?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Din câte știu nu poți să stai la cămin dacă nu ești studentă.

| Rd79 a răspuns:

Daca exista un camin privat, f tu sigura ca ala e pe bani, nu pe ochi frumosi.

| Pathetique138 explică (pentru Rd79):

Stiu asta. Întrebarea mea este daca se poate sta în condițiile in care nu sunt studenta. Normal ca e pe bani.

| Rd79 a răspuns (pentru Pathetique138):

Pai intreaba-i pe ei, cred ca fiecare camin privat are politica lui, nu?

| CosminCD a răspuns:

E cam greu să găsești un cămin în condițiile astea, fără să fii studentă. Poate doar dacă ai ceva relații, cunoștințe. Plus că în căminele private e destul de scumpuț. Cred că e ok dacă ai putea să te angajezi undeva și să stai și în chirie. E mult mai ok. părerea mea.