| ChOkOx a întrebat:

Buna TPU dau fundita repedeee

Decii ma gandesc la viitor. Vreau sa fac liceu si facultate.
Ma pricep foarte bine la romana, geografie, engleza, franceza alte limbi straine...insa nu ma pricep deloc la matematica si biologie. Ce liceu sa fac.precizez ca vreau sa il fac in TIMISOARA.Care e cel mai bun liceu din timisoara? Ma-m gandit si la profil real dar acolo nu ma pricep la matematica chimie etc. daca fac filologie ce facultate pot sa fac?
[ce materii sunt la filologie si care este cel mai bun liceu din timisoara cu profilul filologie.cu ce medii se intra]
FUNDAA

6 răspunsuri:
| CGAlexandra a răspuns:

Pai daca nu`ti plac acele materii te poti duce la un profil uman.De exemplu Filologie sau Stiinte sociale.Eu nu sunt din Timisoara si nu as putea sa-ti zic care liceu e cel mai bun.
La filologie(eu sunt, la engleza intensiv) si materiile care se fac sunt:
-romana
-franceza
-engleza
-Tic(tehnologia informatiei si a comunicarii)
-mate(vei face in a9a si a10a cate 2 ore)
-fizica
-chimie
-geografie
-logica
-latina
-istorie
-muzica
-religie
-si optionalul
Insa fizica,mate, chimie, tic nu vei face din a9a pana in a12a ci numai in a9a si a10a.

| Ellayboy a răspuns:

Uite poti alege Liceul Teoretic Jean Louis Calderon din Timisoara profilul uman daca ai spus ca la real nu vrei, iar daca ar fi sa iti recomand un liceu cu profilul real ar fi Grigore Moisil Timisoara de mate-info, cu toate ca ar mai fi si CD Loga...Succes!

| Liviu4you a răspuns:

Te poti duce la un colegiu economic, de ex eu sunt la Colegiul Economic Maria Teiuleanu din Pitesti pe profilul turism si alimentatie; exact la acele materii ma pricep si eu big grin

| MadnessCaffe a răspuns (pentru Liviu4you):

Eu stiam ca la economic se face mai multa matematica decat la Filo.

| Liviu4you a răspuns (pentru MadnessCaffe):

La profilul meu se fac 3 ore pe saptamana

| ChOkOx explică:

Vreau in Timisoara