| anonim_4396 a întrebat:

de 2 zile am rubeola si am mancarimi pe tot corpulcrying. M-am tot dat cu pasta mentolata, dar ma dau acum si dupa 5 minute iar ma apuca. Ce sa mai fac? Help, dau Funda si VOTURI.

1 răspuns:
| Amiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Buna! Si eu am avut rubeola cand aveam 10 ani si trebuie sa recunosc ca este ceva insuportabil laughing. Tot ce trebuie sa faci este sa nu te scarpini si sa incerci iti distragi atentia. O sa vezi ca totul va fi bine, peste 4-5 zile esti ca si "nou"