| Yurim a întrebat:

De ce mereu în filme/seriale când un cuplu se desparte mănâncă înghețată plângând? Adică de ce au adoptat chiar aceasta tehnica? Mulțumesc. =)

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil recele ăla te invigorează + zahărul care e cunoscut ca fiind bun pentru moral

| darrio2007 a răspuns:

Majoritatea beau whiskey dupa ce se despart. Tu unde ai vazut ca mananca inghetată? Pe Cartoon Network?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mai dar chiar mi-au venit in minte acum niste filme in care se desparte lumea si pot sa zic, ca nu am auzit nici macar cuvantul "inghetata" in tot filmul.
Poate tu ai vazut unul, doua cu aceasta tehnica (poate si de comedie-romantica) si ai crezut ca asa este la majoritatea.

| Sofer a răspuns:

Stiam ca se duc la bar laughing alcool pentru suferinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana184 a răspuns:

Suferă,mai ales femeile, ori înghețată ori ciocolata, bărbați beau, e mai ușor să mănânci și să plângi, te simți mai bine decât să spargi sau să te tai

| scriitor41063681 a răspuns:

Nu știu unde ai văzut asta! Dar dacă tot întrebi, probabil din cauză că sunt stresați sau triști și poate așa își distrag atenția de la sentimente. Cum cel mai probabil o fac și cei care se afundă în băutură!