| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

De ceva timp imi place de un băiat din liceu (ma atrage fizic) si nu stiu cum as putea sa-i spun. Pot sa zic ca arat bine,dar pur si simplu nu stiu cum as putea sa-i exprim sentimentele mele si cum ar reacționa. Ma gandesc la consecințe si ceva ma tine în loc. Mi-ar plăcea să fim impreuna,dar noi nici macar nu ne vorbim pentru ca ma stie cred, doar din vedere. Din cate stiu nu are relație momentan. Câteva sfaturi va rog? Mi-ar plăcea să primesc si câteva de la băieți

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce superficiala esti, eu credeam ca va atrage doar suflete https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

asta si dupa ce ele au afirmat asta,acum aflu ca tu fata placi un baiat ca te atrage fizic,revenind la problema noastra,exista Facebook, Instagram alte obsesi virtuale care simlueaza cica socializarea, pe vremea mea vorbeam fata in fata, ne jucam seara, cam banuiam cine ne place, azi ne este frica sa vorbim

| Freya1 a răspuns:

Nu sunt băiat dar pot sa te sfătuiesc să încerci să iti faci prieteni in cercul lui de prieteni.Asa te vei apropia si de el si va veti cunoaste.

| 0k8 a răspuns:

Zi ca vrei sarpele daca nu esti o balena sau o plata o sa va ***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca nu il cunoaste, si il vede doar fizic, la ce-ai vrea sa se uite prima oara? Tu in scoala, te duceai la toate grasele sa le iei la rand?
Sau o leoiaca se duce la orice leu de-asta vai de capu lui, cu raie pe el si schiopatand de un picior? nu. il alege pe ala alfa. leu cu cea mai mare coama, si sefu la toti happy. Daca in natura se intampla asta la toate animalele, noi de ce ne-am comporta altfel? Sa stai cu cineva de care nu iti place, din mila, doar ca sa faci o fapta buna? Fiecare e liber sa aleaga ce-i place lui. nu? zic.
Daca te duci sa cumperi o masina si ai bani de una buna, o cumperi pe aia veche de 20 de ani, doar din mila ca o duce la remat? Sau iei ce-ti place tie?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te provoc sa le intrebi asta pe aceste userite, ele au afirmat ca doar sufletul conteaza, eu am fost facut in toate felurile pentru ca nu recunosc ca DOAR sufletul conteaza

https://www.tpu.ro/utilizator/aciygm
https://www.tpu.ro/utilizator/aajhid
https://www.tpu.ro/utilizator/agqvz
https://www.tpu.ro/utilizator/abavza
https://www.tpu.ro/utilizator/aahtqv
https://www.tpu.ro/utilizator/abyndg
https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sufletul conteaza pe urma, mai incolo, la inceput e doar atractia fizica.
atat.
Si cine zice ca sufletu conteaza, sigur are complexe. Si nu i-ar placea ca sa fie dat la o parte in detrimentul unuia sau uneia cu fizic "bomba". Si ce zice, : aaaaa, pai sufletu conteaza, fizicu deloc.
Da daca se suie o grasa pe tine, de 200 de kg si iti rupe o coasta, ce faci? sufletu laughing))

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetele de pe TPU si uni baieti sunt diferiti fata de realitate cica

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ce raspunde Acum 12 ore | J0B0MAT a răspuns:
Dacă toată lumea ar crede ceea ce crede Ray, we are doomed = adica daca nu crezi ca doar sufletul conteaza te-ai facut pe viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De ce sa ne mintim ca sufletu conteaza, doar asa, de dragu de a parea niste oameni mai buni? ca nu e asa.
Peste 10 15 ani dupa relatie, atunci mai imbatranesti iti mai creste burta, mai una alta, si daca ai noroc si ai partener care are si suflet bun, e un atu, daca n-ai avut noroc, aia e. Oamenii traiesc unii cu ceilalti buni rai cum sunt.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica tocmai de asta conteaza doar sufletul ca imbatranesti la fizic, daca pui pret pe fizic cica la batranete numai te place, vorbim de monogamie pe viata =idealism, de ce ne mintim? pentru ca suntem pe TPU si vrem sa parem ceea ce nu suntem, nu suntem superficiali, suntem sfinti, buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai da stai ma putin ca pana la batranete, mai e o gramada, batranetea e scurta, dar anii tineretii, pana la 50 de ani nu conteaza?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine stie daca mai apucam asa ceva