| oly_7105 a întrebat:

FUNDA! va rog dati-mi un sfat! in ultima vreme tot vorbesc cu un baiat de care imi place foarte mult.noi doi avem u prieten comun care se implica foarte mult pentru ac noi sa fim impreuna...adevarul e ca baiatul de care imi place se comporta foarte frumos cu mine atunci cand vorbim pe mess, si din cate am auzit si lui i-ar placea de mine si vorbeste numai de bine despre mine.atunci cand suntem undeva impreuna adevarul e ca ma cam evita, sau nu neaparat dar el e si mai retras oarecum si nu stiu daca intr-adevar vrea ceva cu mine sau nu. vreau sa primesc niste sfaturi in legatura cu ce ar trebui sa fac pentru ai atrage atentia si pentru a afla daca intr-adevar vrea si el ceva cu mine. pur si simplu deja nu mai stiu ce sa cred.multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raresh_4518 a răspuns:

Daca el e mai retras, atunci cand sunteti undeva imrepuna si el nu prea vb ca tine sau nu te prea baga in seama, incearca sa vorbesti ca el, sa'l intrebi ce mai face si chestii din astea :d
si pana la urma o sa vezi ca daca el chiar te place o sa iti ceara prietenia. Fi mia deschisa ca el chiar daca el nu prea vb cand sunteti fata in fatahee hee

5 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

E timid. Fii tu mai indrazneata daca intr-adevar il placi.

| asddsafdcfgt a răspuns:

Intradevar, baiatul este timid, dar asta nu inseamna ca trebuie sa treci la concluzii. Ai incredere in tine si in el. Daca vorbeste frumos despre tine cu prietenii lui...e de bine. Ce mai vrei?! Daca nu face el primul pas, fa-l tu, te va ajuta si daca spune nu...inseamna ca nu te merita. Dar nu-ti face griji! Mult Succes!

| NuImiPunNume a răspuns:

Paii. dupa cate ai ziss crekk ca ii place de tnb. dar poate este timid! si nu vrea sa pare ca un fraier sau ceva de genuu inj fata ta.winking te`ai gandit?

| stupid a răspuns:

Ce te sfatuiesc eu sa faci este in felul urmator, el nu face primul pas din cauza ca-i e frica, daca te intreba ceva si tu il refuzi o sa se simta foarte rau, asa ca, fa tu primul pas ia-ti inima-n dinti si intreaba-l ce vrea de fapt. altfel nu stiu daca o sa primesti prea repede un raspuns de la el, deci pe scurt lui ii este frica de refuzul tau si prefera sa taca din gura sa nu zica nimic si sa continuie relatia de amicitie/prietenie dintre voi doi. sper ca am fost de folos.

| dydy_6469 a răspuns:

Poti sa il pui pe prietenul tau sa il intrebe daca te place. Poti sa il faci putin gelos cu altcineva pentrua putea vedea reactia lui. Daca o sa vada ca te dai la altcineva poate ca o sa iti arate ce simte pentru tien cu adevarat! Sper ca te-am ajutat. Succes!