| gabriella12 a întrebat:

TPU! De ceva timp ma gandesc sa imi fac un tatuaj. Am 16 ani, parintii sunt de acord. Vreau ca primul tatuaj sa fie ceva semnificativ pentru mine si sa imi amintesc cu placere de perioada in care am luat decizia sa il fac. De cand ma stiu mi-am dorit un tatuaj. Nu e ceva mare sau evident, este micut, discret, pe incheietura mainii stangi. Credeti ca exista posibilitatea ca, peste ani, sa il regret?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce vrei sa-ti mutilezi pielea atat de frageda, stralucitoare si frumoasa? Obiceiul a fost imprumutat de la salbatici.

| J0B0MAT a răspuns:

Depinde,dacă şti că eşti o persoană nehotărâtă, care regretă multe acţiuni, atunci e posibil să regreţi mai târziu. Dacă eşti o persoană care ştie ce vrea şi îi place, atunci nu ar trebui să regreţi, mai ales dacă e ceva semnificativ pentru tine.

| R0R0 a răspuns:

Daca nu o sa iasa frumos, mai mult ca sigur o sa regreti.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună.
Asta depinde doar de tine. Dacă alegi să îți faci un tatuaj discret, finuț, nu cred că vei regreta. Şi dacă acel tatuaj are o semnificație pentru tine, cu atât mai bine.

| TheooMarie a răspuns:

Daca o sa regreti sau nu asta depinde de tine. Daca o sa iti faci ceva semnificativ, care te reprezinta nu cred ca o sa ai regrete...peste ani.