| OanaBeautiful a întrebat:

Mi-am facut un tatuaj cu pixul pe incheietura mainii stangi si cred ca atunci cand o sa ma spal pe maini o sa se duca culoarea. Ce as putea face ca sa nu se stearga, sa dureze mai mult? Primul raspuns care functioneaza primeste Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| wBroscuța a răspuns:

laughing si eu am facut asta prin iarna. Mi-am desenat o fantoma zambareata in palma day dreaming
Nu prea stiu ce sa faci ca sa nu se duca, ai putea sa il reinnoiesti cat mai vezi conturul, nu-i asa greu, daca vrei. Alta idee n-am, dar cred ca o sa refac fantomita aceea, mersi ca mi-ai amintit happy

| OanaBeautiful explică (pentru wBroscuța):

Ma bucur, la tine cat a tinut?

18 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Da cu un top coat peste( lac de unghii).

| GasaiYuno a răspuns:

Păi când te speli poţi să îţi înfăşori mâna cu o bucată de cârpă şi aşa o poate proteja. Sper că nu e prea târziu şi că te-am ajutatwinking

| Alondrasarah a răspuns:

Cu marker negru.winking

| selysol a răspuns:

Da peste cu marker negru

Răspuns utilizator avertizat
| OFataHoinara a răspuns:

Da peste cu lac de unghi transparent.

| OanaBeautiful explică (pentru OFataHoinara):

Faza cu lacul am incercat-o, dar cand indoiam mana se strangea pielea si ramanea asa, era ciudat

| OFataHoinara a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Inteleg

| OanaBeautiful explică (pentru OFataHoinara):

Mai ai vreo idee happy?

| OFataHoinara a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Nu, nu mai am sad

| OanaBeautiful explică (pentru OFataHoinara):

Merci oricum

| OFataHoinara a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Npwinking

| OFataHoinara a răspuns:

Iti recomand sa nu faci tatuaje cu pixul deoarece contine substante cancerigene.
mai bine foloseste acuarele sau tempera

| ChloeCupcake a răspuns:

Poti sa gasesti marker permanent cu penita mai subtire. Succes!

| wBroscuța a răspuns:

@ AnDrEyUtZzZzZzA, a tinut cateva saptamani. Am alta idee, dupa cel rennoiesti poti sa-l transformi in stampila si sa-l pastrazi ca amintire, asta ar fi pentru cand te plictisesti de el.

| Antonio_Asaftei_1982 a răspuns:

Cumpara un gel special sau o crema care nu costa mult in jur de vreo 5-10 lei

| Zelenak_Alex_1988 a răspuns:

Ai putea face si cu picul nu ineaparat cu marcar