| 03052003 a întrebat:

Buna tpu....De ceva vreme imi place de un baiat.Nu suntem chiar prieteni, ne cunoastem pt ca suntem in aceeasi scoala si mai demult am iesit pe afara.De fiecare data cand ne intalnim pe hol imi pronunta numele si ma intreaba ce fac.Eu de cele mai multe ori ii raspund "te intereseaza" si el zice da.El de felul lui e mai glumet si face misto la greu. Astazi cand ne.am intalnit mi.a zis "ce faci iubire?"si l.am intreb de cand sunt eu iubire si a raspuns ca de cand sunt iubita lui(probabil a zis asta pt ca i.a spus o prietena ca il plac).El fiind mai greu de inteles nu mi.am dat sema daca glumeste sau vorbeste serios. Dupa 10 min de la faza aia a venit in cls si i.a zis unei prietene ca vrea sa vb cu mn.Eu am venit in clasa repede si el cand m.a vazut a inventat o scuza si a plecat.Si mai tarziu sa aflu de la o colega ca atunci cand a venit in cls au sarit toti ca il plac si el a zis (scuzati limbajul):"ma pis pe ea ca am prietena";(.
Acum eu ma gandesc....de ce imi zice "iubire" si ca sunt iubita lui cand suntem doar eu o colega si gasca lui? Pe de o parte se poarta frumos cu mine si pe de alta parte spune lucrurile alea pe la spate...
De ce face asta?!? crying((

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Nu te merita fata draga. Lasa-l incolo de bulangiu. Vrea doar sa profite. Baieti ca el sunt destui. Nici el nu stie ce vrea.
Nu ii mai da atentie, cand iti mai vorbeste, incearca sa ii intorci vorba mai ''rece''.

| Stoica_Paulica_1995 a răspuns:

Pentru ca nu te merita d-aia.Am avut si eu un prieten la fel nu m-a meritat asa ca am incetat sa mai vorbesc cu el si viata mea a mers mult mai bine.Si lui ii place de aceeasi fata ca mine deci chiar si cu asta merge mai bine.El este un huligan de aceea fata aia nu il place si pe mine cred ca da.
Sper ca te-a ajutat.