| maria_3624 a întrebat:

de pe ce site-uri pot invata o limba straina? care sunt cele mai bune? fundahappy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Maria eu personal isi recomand aceasta modalitate fi atenta
1 cel mai important este sa inveti cat mai multe cuvinte si mai important este ca acele cuvinte sa corespunda limbajului tau zilnic http://esl.about.com/library/vocabulary/bl1000_list1.htm
practic daca cunosti o mie de cuvinte poti intelege 87 la suta din tot ce se vorbeste, pentru limbajul zilnic si 500 e ok
partea a doua cum le inveti dai google translate si asculti cuvantul si traducerea, alta chestie fi foarte atenta pe o foaie scrii 10 cuvinte cu tot cu traducere pe alta fara traducere dupa o ora vezi cate cuvinte sti si tot asa, repeti ce nu sti iar inveti, eu asa am invatat engleza din filme e acelasi chestie
apoi dupa ce sti o mie de cuvinte te apuci de verbe si de vorbit, apropo pronuntarea sa nu o uiti e foarte importanta vezi filme, muzica etc
10 cuvinte ori 10 zile o suta in 3 luni 3 sute de cuvinte in 6 luni 600 d cuvinte mai mult nici nu isi trebuie in limbajul zilnic,inveti ceea ce folosesti tu ca limbaj zilnic asta e important, chesti ca haw are you, what ist your name, wher eu live, crede-ma ca prountarea e diferita de cuvant fi atenta, apoi te apuci de gramatica nu fa greseala sa te apuci de gramatica ea prinde sens, logica cand formulezi primele propoziti ca din 3 cuvinte y know english, y masst leran english vezi prpozitile isi vor veni in minte nici nu o sa isi dai seama apoi te apuci de vorbit limba invatata http://www.sharedtalk.com/JSFlashDetection/noflash.aspx
bafta multa

| RAY a răspuns:

Http://www.languagecourse.net/vocabulary-trainer.php
atentie ca sa te asiguri ca e ok traducerea traduci si prin google translate, daca vrei pastram legatura sunt curios

| mihai16 a răspuns:

Pe google translate scrii si pai sa si asculti cum sa vorbesti? ce scrii? aia inveti?