| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU! de un timp sunt foarte trista sadnu stiu exactde ce.sadsadsad M-AM MUTAT DE LA SCOALA SI MA SIMPT SINGURAsad.....VA ROG DATI-MI UN SFAT CEVAstraight face

DACA AJUTA

Răspuns Câştigător
| Genessis a răspuns:

Trebuie sa fii puternica.Asta este cel mai important lucru,pentru ca nu stii cum o sa fie colegii tai.Ei trebuie sa vada ca esti o fata puternica,intelegi?
Este normal sa te simti asa si eu m-as simti,dar ai sa vezi ca odata cu trecerea timpului, dupa ce o sa te mai acomodezi cu scoala, profesorii, colegii o sa iti fie mult mai usor.O sa socializezi mai mult, o sa iti faci prieteni si astfel te acomodezi cu absolut tot.Arata-le ce fel de persoana esti, fii prietenoasa, ajuta-i, stii lucruri din astea pentru a le demonstra ca esti un copil bun. Sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat!

3 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Incearca sa asculti muzica care te linisteste, pe mine de exemplu ma linistesc animalele cand le vad asa dragute ma ajuta foarte mult daca ai starii aiure la framacie se gasesc niste pastilute Vagostabil se dau la copii cand sun mici si au stari aiurea nu sunt daunatoare cu nimic sunt bune. Incearca sa te mai uiti la cate un film comedie...

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Chiar daca probabil te vei acomoda mai greu, vei gasi noi prieteni care sa iti fie alaturi in noul an scolar. Chiar daca nu ii pot inlocui pe cei vechi trebuie sa faci un alt pas, spre o alta lume noua. Oricum... singuratatea, UNEORI nu este un lucru asa rau. Te ajuta sa fii tu insuti, sa depasesti singura momentele dificile, sa iti deschida ochii in viata si sa ii faca pe cei din jurul tau sa se indragosteasca de felul tau de a fi.
Nimeni nu ramane fara prieteni! Probabil ca sunt mai aproape decat crezi. Orice ar fi, tu trebuie sa zambesti intotdeauna pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau. Bafta kiss

| MrAlex a răspuns:

Te inteleg perfect happy dar nu are rost sa fii suparata...ai sa vezi ca iti vei face prieteni foarte buni unde esti acum si o sa fie totul binewinking mai bagate si tu in seama, nu sa stai intr-un colt si sa iti plangi de mile...asa ca spor la gasit prieteni kiss