| UP_Sally_1979 a întrebat:

Am nevoie de un sfat pentru a trece peste problemele de la şcoala.Noi suntem doar 11 copii suntem doar 4 fete si una dintre ele se crede atat de,, tare" incat se tot ia de mine spune ca sunt proasta s-au moale s-au tot felul de jigniri pe care eu le pun la suflet adica nu ma prea simpt bine si nu pot pleca de la acca şcoala. Ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-a zis clar motivul pentru care se ia de tine "esti prea moale" si nu reactionezi in niciun fel. Invata sa prinzi atitudine, nu o mai lasa sa te faca in ce moduri vrea ea. Raspunde-i inteligent, prin ironii fara s-o jignesti direct. Daca vede ca ii opui rezistenta si ca nu te mai afecteaza cu nimic cu timpul o sa se plictiseasca si o sa-si caute o alta victima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

He, spune-mi unde te vezi peste 5 sau 10 ani? este si fata aia in preajma ta atunci? Daca nu...treci peste! Stii ce inseamna cuvantul "trash"? Trage cu matura peste

| Ioana018 a răspuns:

Arunca și tu cu vorbe înapoi. Dacă de exemplu te mai face proasta tu îi răspunzi cu "tu x"iar x este numele fetei, noi facem asta mereu intre colegi, dar în joacalaughing)