| Vantu_Petruta_1999 a întrebat:

Buna TPU....de vreo 2 zile mi-am vopsit parul in degrade (blond) cu decolorant,(parul meu este saten inchis, natural) iar acum vreau sa revin la culoarea initiala a parului
imi puteti da niste sfaturi?
Dau FUNDA! :X

Răspuns Câştigător
| heiii a răspuns:

Nu are cum sa iasa.decolorantul contine oxidant.parul tau are niste componente in el care ii dau culoarea aceea naturala. odata decolorat, acele componente nu mai revin.

2 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Parul tau in mod natural nu va reveni niciodata la culoarea sa initiala.ai putea sa il vopsesti. dar cu o nuanta mai inchisa decat parul tau natural.pe parul decolorat mereu ies culorile mai deschise decat arata pe cutia vopselei.

| Vantu_Petruta_1999 explică (pentru heiii):

Dar decolorantul nu va iesi din par? daca da... dupa cat timp?

| heiii a răspuns (pentru Vantu_Petruta_1999):

Nu are cum sa iasa.decolorantul contine oxidant.parul tau are niste componente in el care ii dau culoarea aceea naturala. odata decolorat, acele componente nu mai revin.